Ekspozicija "Aukštadvaris – Karališkojo vieškelio kryžkelė"

Užsukę į Aukštadvario regioninio parko naują Lankytojų centro ekspoziciją, susipažinsite su šios saugomos teritorijos gamtos ypatumais ir kultūriniais lobiais. Ekspozicijoje siekiama sudominti, sužadinti norą sužinoti daugiau  apie Aukštadvario regioninį parką, kad vėliau lankytojui būtų paprasčiau orientuotis gamtoje, keliaujant pažintiniais maršrutais.

Ekspozicijos tema – „Aukštadvaris – Karališkojo vieškelio kryžkelė”. XVII amžiaus pradžioje Karališkasis vieškelis vedė į Trakų ir Birštono pilis.  Šiandien Aukštadvario regioninio parko Lankytojų centras yra šalia svarbaus kelio. Keliautojai čia dažnai stabteli pasiklausti, kur yra neišsenkantis Verknės šaltinis, garsioji Velnio duobė, Nikronių akmuo ar Aukštadvario piliakalnis.

Lankytojų centre supažindinama su Aukštadvario regioninio parko gamtinėmis vertybėmis, istorijos, kultūros paveldo objektais. Originalioje ekspozicijoje pateikiami kelionių dviračiais ir pėsčiomis maršrutai, gamtos pažinimo galimybės, atskleistas šio regioninio parko savitumas bei išskirtinumas.

Pagrindinis ekspozicijos  akcentas - Karališkąjį vieškelį primenanti instaliacija iš akmenų, kuri leidžiasi žemyn ir tampa keliu. Lankytojas eina juo prie pagrindinių informacinių stendų ir terminalų. Aukštadvario regionas pasižymi ypatingo grožio reljefu, tad Lankytojų centro erdvėje sukurtos lubos, atkartojančias tarsi apverstą Aukštadvario regioninio parko kraštovaizdį, jo kalveles ir klonius,  net velniaduobes. 


Ekspozicijoje bus rodomi šviečiamojo pobūdžio filmukai. Moksleivius turėtų sudominti interaktyvi dėlionė su magnetukais, kur reikia sudėlioti senovinį žemėlapį. Edukacinį elementą turi ir stalas-velniaduobės modelis.

Visa ekspozicija turi pažintinį krūvį – verbalinį, vaizdinį, asociatyvų.

Numatyta galimybė lengvai atnaujinti informacinių terminalų duomenų bazes, papildyti juos naujai atsiradusia informacija ar vaizdine medžiaga.

Žaismingai pateiktos taisyklės, kurių dera laikytis saugomose teritorijose, siekiant nepažeisti trapios gamtos pusiausvyros, priminti, kaip reikia sergėti mūsų visų turtą – gamtą.

  

Aukštadvario regioninio parko lankytojų centras
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, Trakų r. LT-21253
Tel. /faks.  8 528 65 363
El. p. e.stanulioniene@arp.lt  
www.arp.lt

   

Paskutinį kartą atnaujinta 2015-01-15