Renginiai

Joninių spiečius Pilialaukyje


Birželio 23 d. PILIALAUKYJE trumpiausios nakties papročių, tikėjimų, burtų ir apeigų bus labai daug.

Kartu su folkloro ansambliais SPALGENA ir VIJA dainuosime Joninių dainas, mokinsimės tradicinių šokių.

Kartu su etnologe Dalia Mockevičienė visi dalyviai iškilmingai praeis pro žolėmis apipintus vartus, apsiplaus vandeniu, kad patekę į šventės pasaulį būtų švarūs dvasiškai ir galėtų tapti tikru dalyviu. Sužinosite atsakymą į klausimą „Už kiek metų mergelė ištekės?”. Apeigomis ir dainomis pagerbsime Jonus, Janinas, Rasas bei įžiebsime aukurą, atiduosime garbę ugnies deivei Gabijai.

Laumė Birutė Lenktytė – Masiliauskienė srūvant vidurvasario šviesai, pristatys žolynus ir vaistažoles, kurie šiuo metu turi daugiausia galios ir gydomųjų savybių. Drauge bursimės iš augmenijos, rišim laimės amuletus ir stebuklingas pirties vantas, virsim žolelių arbatą, pinsime vainikus.

PILIALAUKIO aludaris Artūras Masiliauskas šventės metu archajiniu būdu darys alų naudojant stebuklingą laukų žalumą. Pristatymo metu dalyviams bus suteikiamas sertifikatas, kuris suteiks unikalią galimybę Žolinių metu (rugpjūčio 15 d.) pavaišinti savo draugus per Jonines darytu alumi iš augmenijos.

Joninių naktis paslaptinga. Saulei nusileidus pradeda veikti raganos, kurios visus PILIALAUKYJE esančius pakvies į siautulingus gyvo garso naktišokius su legendine grupe, dainos ,,Medžiai be lapų” atlikėjais POLIARIZUOTI STIKLAI ir grupe iš Vilkaviškio ARCHYVAS.

Mažiausieji Joninių dalyviai šventės metu ieškos stebuklingo paparčio žiedo, jodinės arkliuku, dalyvaus rungtyse, ragaus blynų ir žolelių arbatos.

Joninių ugnis PILIALAUKYJE užgęs 2 val., visi pajutę artimesnį ryšį su gamta ir protėviais skubėsime namo.Organizatorius: Alaus Brolija (www.alausbrolija.lt)

Partneriai:
- Pilialaukis (www.alausnamai.lt/restoranai/pilialaukis/)
- Vilnius In Love - Tours (tours.vilniusinlove.com)
- Beertourism.Lt (www.beertourism.lt)

Atgal
Paskutinį kartą atnaujinta 2017-06-23