*** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų *** *** Gruodžio 16 -17 d. kviečiame visus prie Kalėdinės eglutės, kur vyks Trakų miesto Kalėdinių dovanų mugė, "Kalėdų fabrikas", didžiausio Kalėdinio šokolado liejimas ir dar daug kitų staigmenų ***

Renginiai

„Kalėdos kitaip Trakuose“

Į duris šąlančia ranka pasibeldęs prieššventinis laikotarpis mus kviečia ne tik ramiai mėgautis artėjančių švenčių nuotaika, bet ir galvoti apie pirkinius – dovanas, dekoracijas, eglutės žaisliukus, kaip nustebinti tuos, kurie mums rūpi labiausiai.


Šie malonumai džiaugsmą dažnai pakeičia nerimu, nes vis ką nors užmirštame, išleidžiame daug pinigų, tačiau galbūt verta nusiraminti ir į Kalėdas pažvelgti kitu kampu? Galbūt neverta leisti pinigų ir daug ką galime pasigaminti patys?

Trakų rajono savivaldybė kalėdines staigmenas parengė anksčiau ir Trakų gyventojams, miesto bei rajono mokykloms dovanoja renginių ciklą. Jo dėka ne tik jaukiai praleisime laiką užsiimdami malonia veikla, bet Kalėdų stebuklą dovanosime ir mūsų gamtai, kadangi šio projekto tikslas atkreipti gyventojų dėmesį į ekologijos problemas bei mūsų vartojimo įpročius.

„Kalėdos kitaip Takuose“ į pirmąjį renginį pakvies savivaldybės darbuotojus ir pedagogus. Lapkričio 30 dieną Trakų rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyks konferencija tema „Atliekų tvarkymas šiandieninėje visuomenėje: galimybės bei perspektyvos“, o po jos, pasisėmę naudingų žinių, susirinkusieji jas panaudos praktiškai – iš antrinių žaliavų sukurs mokyklos gyvenime praversiančias šiukšliadėžes bei Kalėdų laukimą vaikams palengvinsiančius advento kalendorius.

Gruodžio 16 dieną, 10 val. renginys prie dirbtuvių stalo susirinkti pakvies bendruomenę. Trakų kultūros rūmuose namuose šeimos net ir su pačiais mažiausiais vaikais taip pat ruošis Kalėdoms. Gaminsime advento kalendorius, dekoracijas, sužinosime dovanų pakavimo, namų puošybos idėjų.

Kita projekto dalis persikels į mokyklas, kur patiems mažiausiems žaidimo ir kūrybos forma „Kita forma“ komanda taip pat pristatys tausojančio gyvenimo idėjas. Kalėdinėse dirbtuvėlėse penkiose mokyklose ne tik susipažins su atsakingo vartojimo taisyklėmis, bet ir savo rankomis pajus, kas yra antrinis panaudojimas. Šiose dirbtuvėlėse švenčių labiau nei kas kitas laukiantys vaikai kartu išmoks, kaip taupant žemės išteklius ir panaudojant antrines medžiagas, pasigaminti šventines dekoracijas savo mokyklai ar namams, bei sukurti pačias šilčiausias ir kiekvienam gerą atsiminimą paliksiančias kalėdines dovanėles, kuriomis jie galės nustebinti klasiokus ar artimuosius.

Šis renginių ciklas skirtas paminėti atliekų mažinimo savaitę bei paskutinįjį lapkričio savaitgalį minimą pasaulinę nieko nepirkimo dieną, kitaip vadinamą nekomercinėmis Kalėdomis. Jos viso pasaulio gyventojus kviečia bent vieną parą metuose nesilankyti prekybos centruose, į vartojimą pažvelgti kūrybiškai ir patiems sumažinti visus užvaldžiusį Kalėdų bumą. Tai yra pasigaminti daiktus savomis rankomis, laiką praleisti su artimaisiais bei atkreipti dėmesį, jog mūsų pačių sukurti daiktai yra ne ką prastesni nei nauji. Priešingai – juk juos gaminame iš širdies, įdedame geras emocijas, o vėliau, kas dieną galime didžiuotis ne tik tuo, jog papuošėme savo aplinką, bet ir prisidėjome prie gamtos išsaugojimo, jos gerovės puoselėjimo, kuris šiais laikais yra vis dažniau užmirštamas.

Laukiame Jūsų renginiuose, drauge mokykimės Kalėdoms pasiruošti kitaip! Registracija – info@rvagentura.lt.

Parengė
Inutė Neverovskienė
Trakų rajono savivaldybė administracijos
Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus ekologė
 

Atgal
Paskutinį kartą atnaujinta 2017-12-15