Kviečiame dalyvauti, kuriant virtualų Trakų krašto močiučių patiekalų receptų gidą

Kvietimas dalyvauti konkurse

Trakų turizmo informacijos centras ruošiasi popandeminiam RESTARTUI ir renka informaciją net keliems naujiems interaktyviems maršrutams, kurie skatins keliauti po Trakų kraštą individualiai, lėtai, su šeima ar su draugais.

Visus maršrutus bus galima rasti www.trakai-visit.lt naujai sukurtame žaidimų / konkursų modulyje. Informacija taip pat bus viešinama e-žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

Vienas iš naujai rengniamų turistinių maršrutų “Trakų krašto meniu”.
Dalyvio ANKETA >>> Atsisiųsti

Jį sudarys:

* Virtualus Trakų krašto močiučių patiekalų receptų gidas – e-receptų knygelė, su receptų QR kodais, vaizdo medžiaga – lietuvių ir anglų kalbomis. Vėliau planuojame išversti informaciją į latvių, lenkų, vokiečių kalbas ir išleisti atskira knygute.

* “Interaktyvus žemėlapis “Trakai – Gurmanams” – bus pateiktas virtualus maitinimo vietų žemėlapis, kur galite patirti ragaujant kažką neįprasto (“Akloji degustacija”, pagauti ir paskanauti upėtakį pagal restorano šefo receptą, paragauti juodų ledų ir pan.).

* Virtualus žemėlapis “Trakų krašto meniu”– bus sužymėtos maitinimo vietos, kur galite paskanauti išskirtinai tik Trakų krašte gaminamų patiekalų.

Kviečiame dalyvauti virtualaus Trakų krašto močiučių receptų gido rengime.

TRAKŲ KRAŠTO MOČIUČIŲ RECEPTAI

VIRTUALUS GIDAS

Atsiųskite mums Jūsų močiutės patiekalo receptą ir galbūt būtent jis pateks į virtualią Trakų krašto močiučių receptų knygelę!

Nesvarbu, ar šis patiekalas tradicinis lietuviškas ar kitų tautybių, ar šeimoje gaminamas nuo senų laikų, ar atrastas ir pamėgtas tik neseniai – jis gali pakliūti į mūsų rengiamą virtualų receptų gidą.

Turite ne vieną tokį?

Puiku! Siųskite kelis – kuo daugiau receptų, tuo didesnė tikimybė, kad jie paklius į virtualų gidą!

Kiekvienas autorius, kurio receptas ar receptai bus atrinkti ir įtraukti į leidinį, dovanų gaus vieną Trakų dėlionę (500 detalių, sudėliojus 34×48 cm) arba leidyklos Terra Publica kortelių žaidimą “Įdomiausios kelionės po Lietuvą”.

Jei norite dalyvauti konkurse, Jums reikia iki vasario 28 d. užpildyti konkurso anketą, įrašant tikslius duomenis.

Anketos pildymo taisyklės:

 • Parašykite patiekalo pavadinimą.
 • Kiekvieną ingredientą rašykite naujoje eilutėje mažąja raide, kilmininko linksniu (pvz.: „2 pomidorų“, „1 šaukšto medaus“, „200 ml. pieno“).
 • Ingredientų kiekius nurodykite tiksliai, matavimo vienetais (pvz.: „3 šaukštų acto“, „1 didelio svogūno“, „450 g. kalakutienos“).
 • Produktus rašykite eilės tvarka pagal jų naudojimo eiliškumą gaminant.
 • Gamybos procesą aprašykite bendratimi (pvz.: „orkaitę įkaitinti iki 180 °C temperatūros“, „kepimo formą ištepti sviestu“).
 • Nepamirškite parašyti, ir su kokiu, kaip gaminamu padažu, – jeigu jo reikia, – skanaujate savo mėgstamą močiutės valgį. Kartais padažas yra vienas svarbiausių patiekalo akcentų!
 • Jeigu norite, prie recepto galite parašyti ir istoriją, kieno tai patiekalas, kokius prisiminimus ar emocijas jis jums sukelia, kokiomis progomis gaminamas, ką tas patiekalas jums reiškia. Pasidalinkite recepto istorija ir ją įamžinsime receptų knygelėje.
 • Mėgstate fotografuoti ir turite savo aprašomo patiekalo nuotrauką? Galite ją prikabinti. Jeigu ji bus tinkama knygai ir kokybiška, įtrauksime ją į knygą prie jūsų recepto.
 • Viena anketa skirta vienam receptui, o jeigu norite pasidalinti keliais – kiekvienam receptui užpildykite naują anketą. Kontaktinius duomenis prie visų receptų parašykite tuos pačius.

Konkurso sąlygos:

 • Dalyvaudami konkurse, sutinkate, kad jūsų atsiųstas receptas, vardas, pavardė, kilmės vietovė, atsiųstos nuotraukos būtų įtraukti į virtualų Trakų krašto močiučių receptų gidą ir viešinami kartu su knyga visais viešinimo kanalais (leidiniuose, internete) neribotą laiką.
 • Dalyvaudami konkurse, užtikrinate, kad receptą sukūrė Jūsų močiutė ir  nepažeidėte kitų autorių teisių.
 • Trakų turizmo informacijos centras pasilieka teisę į virtualų receptų gidą įtraukti tik kartu su ekspertais atrinktus receptus bei nuotraukas. Dėl to labai svarbu, kaip tiksliai ir kokybiškai pateiksite informaciją.
 • Konkurso laimėtojai bus renkami iš visų receptus atsiuntusių ir savo kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą, prizo pristatymo adresą) pateikusių konkurso dalyvių.
 • Pateikdami kontaktinius duomenis, jūs sutinkate, kad Trakų turizmo informacijos centras juos naudotų šio konkurso tikslais – asmeniniai kontaktiniai duomenys bus naudojami tik gido leidimo procese ir neskelbiami viešai.
 • Užpildydami anketą, patvirtinate savo dalyvavimą šiame konkurse, sutinkate su konkurso taisyklėmis ir įsipareigojate jų laikytis.
 • Dėl išsamesnės informacijos apie receptų pateikimą galite kreiptis el. paštu: trakaitic@trakai.lt

Anketa >>> atsisiųsti

Užpildydami anketą, patvirtinate savo dalyvavimą šiame konkurse, sutinkate su konkurso taisyklėmis ir įsipareigojate jų laikytis.

Dėl išsamesnės informacijos apie receptų pateikimą galite kreiptis el. paštu: trakaitic@trakai.lt

Konkurso dalyvio deklaracija (kartu ir nuotraukų pateikimu Konkursui) reiškia:

                      a)       Konkursui pateiktas nuotraukas bus galima publikuoti Konkurso organizatorių spausdintinuose ir elektroniniuose leidiniuose; atvirukais; konkurso rengėjo ir rėmėjų bei partnerių interneto svetainėse ir jų socialinių tinklų paskirose nurodant autorystę ir konkursą kuriam buvo pateiktos fotografijos.

                      b)       Konkurso organizatoriai šio sutikimo a) punkte išvardytus veiksmus galės atlikti be konkursanto papildomo sutikimo;

                      c)        Konkurso organizatorius turi teisę Konkurso dalyvių asmens duomenis tiesiogiai susijusius su Konkursu – vardą ir pavardę skelbti viešai. Organizatoriai pareiškia, kad Konkurso metu gautų asmens duomenų apsaugai ir tvarkymo teisėtumui užtikrinti bus imtasi visų būtinų, protingų ir pagrįstų priemonių;

                      d)       Konkursui pateiktos nuotraukos yra Konkurso dalyvio (-ės) autorinis (-iai) kūrinys (-iai) ir jo (jų) neturtinės autoriaus teisės priklauso išskirtinai tik tam Konkurso dalyviui, kuris jį (juos) pateikia Konkursui;

                      e)       jei Konkurso dalyvis Konkursui pateikia fotografijas, kurių dalis ar visos turtinės autoriaus teisės jam nepriklauso, jis yra atsakingas prieš trečiąsias šalis, suteikdamas Konkurso organizatoriams leidimą publikuoti, eksponuoti ir kitaip, kaip aptarta šiose taisyklėse, naudoti Konkursui pateiktas fotografijas, neišmokant už tai atlygio fotografijų turtinių autoriaus teisių turėtojams;

                      f)         iškilus keblumams dėl nuotraukos publikavimo ir eksponavimo dėl autoriaus kaltės, autoriui gali būti uždrausta dalyvauti konkursuose kituose Trakų turizmo informacijos centro organizuojamuose konkursuose;

                      g)        atskiri, nenumatyti fotografijų publikavimo ar autorystės (atstovavimo) nurodymo atvejai, tokie kaip pseudonimas vietoj tikro vardo ir pavardės ar pan., yra aptariami tarp autoriaus ir Konkurso organizatorių ir tampa priimtini tik abipusiu sutarimu (kitaip nesutarus galioja šiose nuostatuose numatytas reglamentas). Registruodamasis dalyvauti Konkurse autorius turi nurodyti savo tikrą vardą, pavardę ir kitus prašomus duomenis;

                      i)          Konkurso dalyvis prisiima visą atsakomybę už dalyvavimą Konkurse, jis susipažino ir suprato Konkurso nuostatus, sutinka su visais Konkurso nuostatais ir dalyvauja Konkurse laisva valia.

Laukiami visi mūsų močiučių ir laiko išbandytų ir pamėgtų patiekalų receptai!


Atgal
Font Resize