Kultūros sostinės ambasadorės, žurnalistės, menininkės Lilijos Valatkienės foto refleksijų paroda „Mistiškas vanduo“.
Atidarymas sausio 30 d. 13 val. Seimo II-ųjų rūmų I-ojo aukšto erdvėje.
Į šį renginį privaloma registracija el.paštu registracija2020@gmail.com
Rašykite vardą ir pavardę kaip nurodyta jūsų asmens dokumente.

Parodos globėjas – Seimo pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys.

Šiemet Trakams tapus Lietuvos kultūros sostine, profesionalūs menininkai jungsis į reikšmingą kultūrinį veiksmą, kuriuo bus išryškinta ir visai Lietuvai pristatyta senosios sostinės kūrybinė galia. Seime eksponuojama garsios žurnalistės, fotomenininkės, Trakų kultūros sostinės 2020 ambasadorės LILIJOS VALATKIENĖS paroda „Mistiškas vanduo“ atskleidžia tik mažą dalį to intriguojančio sumanymo, atveda žiūrovus prie paslapties, gaubiančios Galvės ežerą ir palieka ant kranto, ragindama žvilgtelėti į gelmes. Metaforų kalba skatina vaizduotę.
Kūrybine inspiracija menininkei tapo legendomis apipintas ežeras. Ar žinote kodėl neužšąla Galvė?
Sena legenda byloja, kad ežeras ledu neapsitraukia kol negauna galvos. Įdomiausia yra tai, kad archeologai Galvės ežere atrado dvi akmenines žmogaus galvas. Spėjama, kad pagonybės laikais žmonės tikėdami, kad ežerui reikia aukų – žmonių galvų – bandė jį pergudrauti jam paaukodami akmenines galvas. Trakų istorijos muziejaus rinkiniuose saugomos tos dvi unikalios, analogų neturinčios akmeninės galvos, rastos 1923 m. Galvės ežere, prie Pirties salos.
Tad būkite atsargūs, prieš akis klastingas vasaris vasaros vardu pasivadinęs. Ežeras laukia savo aukos – galvos.

Lilija Valatkienė yra surengusi 23 asmenines parodas Lietuvoje ir užsienyje. Savo kūryboje ji naudoja platų raiškos spektrą – fotografijos, objekto, instaliacijos, foto tapybos ir savo autorinę techniką. Ženklų ir simbolių žymėjimas, įvairių objektų jungtys sukuria sudėtingas semantines prasmes. Keliuose šios parodos paveiksluose panaudoti skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurti darbai.

Cikle „Mistiško vanduo“ toks reikšminis pateikimas nėra abstrakčiai atsitiktinis. Sutvarkytas, apibendrintas ir įprasmintas vaizdinio dėliojimas turi savo reikšmę, kurioje atsiskleidžia autorės pasirinkta tema.