Nuo rugpjūčio 21 d. kaukės privalomos renginiuose ir viduje, ir lauke

Nuo penktadienio kaukes ir vėl bus privaloma dėvėti renginiuose, kurie vyksta lauke arba uždarose patalpose.

Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį pasirašė sprendimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo renginiuose.

Kaukes bus privaloma dėvėti renginiuose tiek lauke, tiek ir uždarose patalpose, o atstumas tarp renginio dalyvių turės būti ne mažesnis nei 1 metras. Kaukių dėvėjimas bus privalomas tiek žiūrovams, tiek ir renginio dalyviams.

Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių bus leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveiktos būklei. Tokiems asmenims bus rekomenduojama dėvėti vedo skydelį.

A. Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė LRT.lt patvirtino, kad kaukių dėvėjimas renginiuose bus privalomas nuo penktadienio.
„Nuo rytojaus kaukės privalomos sporto, varžybų, kultūros renginiuose, kitose pramogų ir laisvalaikio vietose atvirose ir uždarose erdvėse. Šiandien šie teisės aktai paskelbti teisės aktų registre“, – teigė ji.

Iki šiol kaukių dėvėjimas renginiuose nebuvo privalomas. Tarp dalyvių renginiuose lauke turėdavo būti išlaikomas mažiausiai metro atstumas, o renginiuose uždarose erdvėse – dviejų metrų atstumas arba dėvimos kaukės.

Informacijos šaltinis


Atgal
Font Resize