Pasaulinė turizmo diena ir Europos paveldo dienos: renginių programa

BŪTI TURISTU – VIENAS MALONUMAS 

Dėl to nesiginčys ko gero nei vienas. Kiekviena, nors ir pati trumpiausia kelionė, suteikia žmogui naujų vėjų ir skonių gyvenime. Kuo daugiau matome, kuo plačiau žengiame į pasaulį, tuo patys esame atviresni jam.

Minėdami dvi labai gražias ir Trakų turizmo informacijos centrui brangias šventes: Pasaulinę turizmo dieną, kuri šiais metais pavadinta „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“ bei Europos paveldo dienas, kviečiame nepamiršti, kad dažnai užtenka tik apsidairyti ir pamatyti, kokioje gražioje šalyje gyvename. Šios dvi šventės skatina mus atrasti dar nežinomas vietas arba grįžti į tas pačias, kuriose buvo taip gera. 

Neabejojame, kad viena iš tų vietų, tikrai yra mūsų mylimas Trakų kraštas, tad visą likusį rugsėjį kviečiame švęsti, patirti, atrasti ir sužinoti apie čia esančiančius gamtos, istorijos, architektūros objektus ir žinoma, pasimėgauti Pasaulinei turizmo dienai ir Europos paveldo dienoms skirtais renginiais!

RENGINIŲ PROGRAMA

Rugsėjo 23 d. pažintinė ekskursija po Lentvario miesto pramonės vietas su gidu Albertu Kazlausku

Ekskursijos metu susipažinsite su istoriniu Lentvario pramonės paveldu, sužinosite apie Lentvario Tiškevičių šeimos veiklą pramonės srityje ir tyrinėsite Lentvario pramonės zonas, kuriose keliaudami išvysite dar nematytų šio miestelio vietų!

Būtina išankstinė registracija el paštu. lentvariokultura@gmail.com arba tel.nr. +370 655 36775

Lokacija: Ekskursijos pradžios vieta prie Lentvario kilimų fabriko (Klevų al. 46)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3EDyEbt

Rugsėjo 23 d. Pasaulinė turizmo dienos šventė Aukštadvaryje prie Mošos piliakalnio

Išgirsite Donato Malinausko gimnazijos etnografinio ansamblio pasirodymą, išvysite Užuguosčio ir Vyšiūnų bibliotekų viktoriną „Gamtos mįslė”, skirtą moksleiviams, pietausite prie  laužo ir gersite Aukštadvario gimnazijos moksleivių virta žolelių arbata ir pamatysite ARP produkto ženklo prasmės pažymėjimų įteikimą!

Lokacija: Magistraliniu keliu Vilnius – Marijampolė, neprivažiavus Aukštadvario miestelio, prie rodyklės Mošos piliakalnis sukti į dešinę ir važiuoti iki Naujasodžio k. esančios sodybos
Renginio nuoroda: https://bit.ly/2Xzq1O8

Rugsėjo 23-26 d. Virtuali viktorina „Įspūdingi paveldo objektai“

Penki daugiausiai taškų surinkę dalyviai bus apdovanoti Kultūros paveldo departamento įsteigtomis atminimo dovanėlėmis!

Lokacija: Ten, kur jums patogu!
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3AAiOvX

No photo description available.

Rugsėjo 23-27 d. Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas. Paroda „Trakų miesto genomas“

Parodoje išvysite įvairių formų  – stilizuoti augaliniai, geometriniai ornamentai, pasikartojantys jų segmentai, atkartojami nuo muziejuje saugomų artefaktų (polichrominių koklių, keramikos, totoristikos, karaimikos siuvinių, heraldinių simbolių, Salos pilies architektūrinių dekoratyvių elementų).

Lokacija: Pilies sala (Karaimų g. 43C)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3zrCD7o 

Rugsėjo 23-30 d. Stanislovo Bohušo-Sestšencevičiaus paroda Užutrakio dvaro sodybos rūmuose

Duris atvėrusi darbų paroda, kurioje pristatomi įvairius šio menininko kūrybos aspektus atspindintys kūriniai – aliejiniai paveikslai, akvarelės, piešiniai plunksna, projektai, studijos, iliustracijos. Stanislovo Bohušo-Sestšencevičiaus kūryba pasižymi įvairove. Jis išpopuliarėjo dėl žanrinių scenų, kurių motyvų sėmėsi iš Vilniaus apylinkių kaimų ir miestelių gyvenimo, tapybos.

Parodoje eksponuojami darbai iš Varšuvos ir Poznanės nacionalinių muziejų, Lodzės dailės muziejaus, Plocko Mazovijos muziejaus, Lešno apskrities muziejaus bei privačių kolekcijų, taip pat ir Lietuvos kolekcininkų. Renginys nemokamas. Paroda bus iki spalio 10 d. 

Lokacija: Užutrakio dvaro sodybos rūmai (Užutrakio g. 17)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/3u1fDLo

Rugsėjo 23-30 d. Leonidos Tamulytės tapybos paroda „Laikmečių spalvos“ | TRANS/MISIJOS BALTICUM

Parodoje eksponuojami įvairūs tapybos darbai iš skirtingų gyvenimo laikotarpių. Vienoje salėje – ankstyvoji kūryba: paveikslai , alsuojantys spalvomis, intensyviais bei impresionistiniais potėpiais. Kitą ekspozicijos dalį sudaro darbai sukurti „angliškuoju“ laikotarpiu (2010 – 2015m.), tuo metu autorė intensyviai kūrė ir bendradarbiavo su užsienio meno kolekcininkais. Paroda bus iki spalio 15 d.

Lokacija: Užutrakio dvaro sodybos rūmai (Užutrakio g. 17) III aukštas
Renginio nuoroda: https://bit.ly/2XK3dM6

Rugsėjo 23-30 d.  Užutrakio meno festivalis

Parodoje svarstoma, ar įmanoma atkurti buvusią tikrovę ir kas yra toji tikrovė? Ar daiktai, objektai, vietos, o gal – tik fiktyvūs atsiminimai? Gal tikrovę galime kurti kaskart tik iš naujo ją patiriant? Aktualizuojant tikrovės ir jos imitacijos santykį dabartyje, išryškinama patiriamojo ir (įsi)vaizduojamo laiko eklektika, kontrastingas istorinės plotmės papildymas, realybės ribų nyksmas bei buvusios tikrovės (at)kūrimo (ne)galimybė.

Dėl Europos salės lankymo reikia tartis iš anksto (ji nėra atidaryta visada) skambinti tel. nr. +370 609 09510. Lankymas nemokamas. Meno festivalis vyks iki spalio 16 d.

Lokacija: Europos salėje (Užutrakio g. 1), svirne (Užtrakio g. 5) ir vežiminėje (Užutrakio g. 12A)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/3CtAytm

Rugsėjo 23-30 d. Kraštotyros-literatūros paroda „Paveldo objektai Trakų rajone“

Paroda skirta Europos paveldo dienoms paminėti. Turėsite galimybę susipažinti su svarbiais Trakų krašto paveldo objektais. Ją išvysti galite iki spalio 4 d. 

Lokacija: Trakų viešoji biblioteka (Vytauto g. 69)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/3EFIOZ5

Rugsėjo 23-30 d. Tapybos darbų paroda „Amžinos pasakos“

Dažname darbe rasite, vieną iš senesnių, kiaušinių marginimo techniką. Darbus jungia viena tematika – baltiškoji kultūra (baltiškumas).  Paroda eksponuojama iki spalio 1 d. 

Lokacija: Trakų viešoji biblioteka (Vytauto g. 69)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/39qR2WC

Rugsėjo 23-30 d.  Kraštotyros paroda „Prisiminta istorija: VYTAUTAS DIDYSIS IR SOFIJA VYTAUTAITĖ“

Skirta Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą dienai paminėti.Paroda eksponuojama iki lapkričio 1 d. 

Lokacija: Trakų viešoji biblioteka (Vytauto g. 69)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3hOpG1i

Rugsėjo 23-30 d. Paroda „Lietuvos totorių paveldas“ 

Parodoje pristatomi totorių istoriją Lietuvoje liudijantys artefaktai iš Trakų istorijos muziejaus rinkinių bei dviejų privačių kolekcijų – Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininko pavaduotojo Motiejaus Jakubausko ir Antano Saulaičio SJ.

Lokacija: Trakų Salos pilis (Karaimų g. 43C)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/3hSvQxD 

May be an image of castle and outdoors

Rugsėjo 23-30 d. Paroda „Suvenyriniai šaukšteliai“ 

Mūsų dienomis beveik nėra žymaus žmogaus ar personažo, istorinio įvykio, lankytinos vietos (pastato, miesto, miestelio), organizacijos ir simbolio, kurie nebūtų įamžinti vieno ar kito laikmečio suvenyriniame šaukštelyje, o kai kurie iš jų – dekoruoti preciziškais raižiniais ar spalvingomis emalės scenomis laikomi neįkainojamais meniniais kūriniais. Paroda vyks iki spalio 31.

Lokacija: Trakų Salos pilis (Karaimų g. 43C)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3krVAm7 

Rugsėjo 23-30 d. Aistės Jurgilaitės tapybos paroda „Realybės fragmentai|“ TRANS/MISIJOS BALTICUM

Šią parodą autorė interpretuoja kaip kūrybinės tikrovės atsvarą dabartinio laikmečio laikinumui,
kuriame nepaisant negatyvių aspektų, karų, pandemijų ir katastrofų, išlieka trapi bet tuo pačiu neišsenkanti gyvybinė jega per kurią pasaulyje pasireiškia grožis.Aistės Jurgilaitės tapybos paroda bus eksponuojama iki spalio 15 d. Įėjimas nemokamas.

Lokacija: Meno galerijoje „Fojė“, Trakų kultūros rūmai (Vytauto g. 69)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/3tVLxZq

Rugsėjo 23-30 d. Literatūros paroda „Europos legenda – Didysis Etmonas Jonas Karolis Chodkevičius“

Skirta Jono Karolio Chodkevičiaus 400 m. sukakčiai paminėti. Paroda eksponuojama iki spalio 10 d. Trakų viešojoje bibliotekoje.

Lokacija: Trakų viešoji biblioteka (Vytauto g. 69)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3nTu7Mg

May be an image of nature and lake

Rugsėjo 23-30 d. Literatūros paroda Turizmo dienai „Kelias yra nuotykis. Nuotykis yra kelias“ 

Paroda priminsime lankytojams apie kelionių iššūkius, pavojus ir prasmę. Skirta visiems lankytojams. Paroda eksponuojama iki spalio 23 d. 

Lokacija: Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialas (Dariaus ir Girėno g. 6, Aukštadvaris, Trakų r.)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/39oilRv

Rugsėjo 25-26 d. Open Baltic Cup Regatta 2021

Atvira Baltijos taurės regata organizuojama jaunesniems berniukams ir mergaitėms. Seniausi varžovai yra 17 metų, visi varžovai, kuriems kalendorinių metų pabaigoje sukako arba sukaks 17 metų. 

Lokacija: Trakai, Karaimų gatvė 73
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/2VW0L46 

Rugsėjo 25 d.  Platu 25 Lietuvos taurės Medal Race (Trakai) 

Informacija dar bus pildoma.

Renginio nuoroda: https://bit.ly/3tXT1uW

Rugsėjo 25 d. SIRENOS’21: „ĮSTRIGĘ“ | Árpád Schilling

Klaipėdos Jaunimo Teatras keliauja į Vilniaus tarptautinį teatro festivalį „Sirenos“! Spektaklis balansuoja tarp tikrovės ir magijos ribos. Čia susijungia šeimos istorija, kultūrinė kelionė per praėjusius dvidešimt penkerius metus, kova su priespauda ir bejėgiškumu, svajonės, troškimai ir išdavystės. Tuo pačiu tai ir valdžios suluošintų, nuo pandemijos priklausomų sielų kova už autonomiją. Įėjimas tik su Galimybių pasais.

Lokacija: Trakų kultūros rūmai (Vytauto g. 69)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/39n9r6L  

Rugsėjo 26 d. Nemokamas Trakų istorijos muziejaus lankymas

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Kultūros ministerija visiems dovanoja galimybę nemokamai aplankyti nuolatines muziejų ekspozicijas! Apsilankykite Trakų istorios muziejuose: Salos Pilyje ir Sakralinio meno ekspozicijoje. 

Lokacija: Trakų Salos pilis (Karaimų g. 43C) ir Sakralinio meno ekspozicija (Kęstučio g. 4)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/2XDsjfK 

No photo description available.

Rugsėjo 26 d. Ekskursija „Trakai: istorija ir legendos“

Kaip ir kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį muziejų lankymas nemokamas! Pasinaudokite šia galimybe ir aplankykite Trakus. Kviečiame į dviejų dalių ekskursiją: istorinę ir legendinę Pirmojoje, aplankysite Trakų salos pilį ir susipažinsite su istorine ekspozicija. Antrojoje, pasivaikščiosite po miestą, kur išgirsite žymiausias Trakų legendas. Ekskursijos trukmė ~ 2 – 2,5 val. Būtina registracija. Renginys mokamas.

Registracija el.paštu ekskursijosjl@gmail.com arba tel. nr. 865971255

Lokacija: Trakų Salos pilis (Karaimų g. 43C)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3ksozWY 

Rugsėjo 26 d. Orientacinis žaidimas „ENCOUNTER“

Tai pusiau virtualus, pusiau realus aktyvaus laisvalaikio būdas, skirtas aktyviems žmonėms.

Kviečiame tyrinėti Lentvario pramonines zonas, panyrant į realų nuotykių ir paslapčių kupiną pasaulį ir atrandant praėjusios epochos žymes buvusių fabrikų teritorijose.

Lokacija: Lentvario kultūros rūmai (Klevų al.20)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3CrHIye 

Rugsėjo 26 d. Koncertas Trakų pilyje „Nuostabusis amžius“ 

Ansamblio „Musica humana“ koncertu Nacionalinė filharmonija pradeda tradicinį naujo sezono ciklą „Muzika Trakų pilyje“. Rugsėjo 26 d. klausytojų itin mėgstamoje erdvėje skambės XIX a. pabaigos – XX a. pradžios kompozitorių kūriniai. „Nuostabusis amžius“ – taip šią programą pavadino publikai gerai žinomi solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius. 

Lokacija: Trakų pilies Didžioji menė (Karaimų g. 43C)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/3nQBhkn

Rugsėjo 26 d. Koncertas Užutrakio dvaro rūmuose „Dieviškasis Mikelandželas“

Remiantis gausiomis jo gyvenimą aprašančiomis monografijomis D. Škelevaitės sukurta ir A. Rubinovo režisuota programa atskleidžia dramatiškus Mikelandželo gyvenimo įvykius, kupinus kūrybos, pavydo, intrigų ir meilės: kelią į meno aukštumas, „akmens atradimą“, aršius ir principingus konfliktus su Romos popiežiais, tėvo ir brolių nesibaigiančius vaidus, profesines ligas, pavydu grindžiamą nesantaiką su Leonardu da Vinčiu bei daugybę ugningų meilių tiek vyrams, tiek moterims, įkvėpusių Buonarotį kurti sonetus. Kai kurie jų skambės šioje programoje (vertėja – poetė Violeta Šoblinskaitė).

Lokacija: Užutrakio dvaro sodyba dvaras (Užutrakio g. 17)
Renginio nuoroda: https://bit.ly/3nRYKSd 

Rugsėjo 27 d. „Lietuvos muziejų kelio“ programos „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“ uždarymo renginys ir konferencija 

Konferencija skirta aptarti, kuo išskirtiniai yra mūsų istoriniai sodai ir parkai, kaip tinkamai juos saugoti ir prižiūrėti, kokia yra Europos ir pasaulio patirtis prižiūrint ir atkuriant istorinius želdynus; pasvarstyti, ar kultūrinis kraštovaizdis – vertybė, kurią reikia išsaugoti, o gal pakeisti? 

Lokacija: Užutrakio dvaro sodybos Europos salė (Užutrakio g. 1)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/3hSObuj 

BAIGIAMASIS AKORDAS TRAKUOSE

Sekmadienį, rugsėjo 26 d., apsilankę Europos parko renginyje „Europos parkas: nuo svajonės iki dabar“ ir aktyviai bei turiningai praleidę laiką muziejuje po atviru dangumi, rugsėjo 27 d. Lietuvos muziejų kelio dalyviai kviečiami į Užutrakio dvaro sodybą. Čia baigsis šių metų kelionė po įspūdingiausius Lietuvos parkus ir sodus. Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos ir Lietuvos muziejų asociacijos rengiamame „Lietuvos muziejų kelio“ programos „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“ uždarymo renginyje ir konferencijoje Užutrakio dvaro sodyboje bus apibendrinta šiais metais vykusi programa, aptarti muziejų atlikti darbai, įvardinti jų pasiekimai ir ateities planai.

Lokacija: Užutrakio dvaro sodybos Europos salė (Užutrakio g. 1)
Renginio nuoroda:
https://bit.ly/2XIcq7M 

Pasižymėkite jums svarbiausius ir įdomiausius renginius, o mes jūsų jau laukiame Trakuose!

May be an image of tree and outdoors

Parengė: Trakų TIC


Atgal