Prancūziški atspindžiai muzikiniame Užutrakyje

Prancūziški atspindžiai prancūziškame dvare toks šių metų XVII tarptautinio muzikos festivalio Užutrakio vakarai“ vasaros sezonas. Vienas iš Trakus bei Lietuvą reprezentuojančių renginių, puoselėjantis muzikos meną ir kultūros paveldo vertybes, liepos 2 dieną pradeda jau septynioliktąją muzikinę Užutrakio vasarą.

Buvęs Užutrakio dvaro savininkas grafas Juozapas Tiškevičius buvo didelis prancūzų kultūros mylėtojas, tad jo valia dvaro rūmai primena Versalį ir dėl to įvardijami mažuoju Versaliu.  Todėl Užutrakio parką kūrė vienas žymiausių prancūzų kraštovaizdžio architektų Eduardas Fransua Andrė, o parterį puošia Luvre esančių skulptūrų kopijos.

Dvaro rūmuose nuolat skambėjo muzika, tad prikeliant naujam gyvenimui sovietmečiu nugyventą dvarą, buvo pasitelkta ir muzikos meno galia. Muzikos  festivalis „Užutrakio vakarai“ buvo sumanytas ir kaip paveldo atkūrimo akcija, būdas atkreipti dėmesį į vertybes. Per šį laiką atgimė Užutrakio dvaro sodyba, kokybiškai ir vertybiškai išaugo ir festivalis, kuris šiemet primins istorines ištakas bei liudys dabarties vyksmą. 

Ką tik atvėrusioje duris dvaro Europos salėje pirmoji koncertuoja specialiai iš Paryžiaus atvykstanti džiazo virtuozė Viktorija Gečytė su prancūzų grupe. Tai pirmasis koncertas naujam gyvenimui prikeltame dar viename dvaro statinyje – buvusiose karvidėse. Pastatas restauruotas ir įrengtas taip, kad jame puikiai dera sena ir nauja. Europos salėje gali tilpti apie 650 žiūrovų, joje veikia unikali žymiausių Europos meno muziejų skulptūrų kopijų ekspozicija, erdvę puošia autentiški XX a. pradžios baldai, interjero detalės. 

Dauguma koncertų, kuriuose išvysime ir išgirsime žymiausius  šalies muzikos kolektyvus ir atlikėjus bei svečius iš užsienio, vyks atviroje erdvėje – Užutrakio dvaro rūmų terasoje. Iš jų atsiveria ne vieno milijono vertas kraštovaizdis į Galvės ežerą su Trakų Salos pilimi. Čia pasklis ir nuvilnys ežero bangomis įvairių laikotarpių prancūzų bei kitų kompozitorių muzika. Skambės ir žymaus argentiniečių kompozitoriaus Astoro Piazzollos kūriniai, skirti 100-osioms jo gimimo metinėms, netikėti klasikinės muzikos ir džiazo improvizacijų deriniai.

Festivalio scenoje matysime charizmatiškąją operos solistę Viktoriją  Miškūnaitę, legendinius  Vilniaus styginį kvartetą ir styginių orkestrą „ Kremeratą Lituanica“, smuiko maestro Džeraldą Bidvą, talentingąjį jaunąjį akordeonininką Tadą Motiečių, kitus žinomus atlikėjus.     

Simboliška, kad festivalį rugpjūčio 22 dieną uždarys taip pat iš Paryžiaus vieninteliam pasirodymui atvykstantis Prancūzijos nacionalinio orkestro solistas trimitininkas Andrei Kavalinski. Jis koncertuos su festivalio „vizitine kortele“ – Lietuvos kameriniu orkestru ir publikos numylėtiniu dirigentu Vilmantu Kaliūnu, atvyksiančiu iš Vokietijos.

Išsami programa: www.uzutrakiovakarai.lt, bilietus galima įsigyti bilietai.lt

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.


Atgal
Font Resize