Rudeniaujant Trakuose – 10 įdomiausių pramogų visai šeimai!

Lietuva nuostabi, nes kiekvieną besikeičiantį sezoną mes jaučiame gana stipriai. Tad pailsėję ir pasikrovę vitamino D, neišsigąskime šiek tiek atšalusio oro. Kviečiame pasiimti termosą su šilta arbata jei kartais būtų žvarboka, apsirengti jaukiausius rūbus ir aplankyti Trakuose net 10 vietų, kurios rudeniui atėjus tapo dar jaukesnės!  

 

ISTORINIŲ PARKŲ PAŽINIMO CENTRAS UŽUTRAKYJE

Vieta, pribloškianti savo architektūra bei interaktyviomis ekspozicijomis, kurios pasakoja apie istorinį Trakų peizažą bei žymiojo kraštovaizdžio architekto, botaniko Eduardo Fransua Andė kūrybą. 

Istorinių parkų pažinimo centrą ypatingai myli vaikai, nes kiekviena judanti detalė yra labai įdomi ir sužadinanti kūrybiškumą bei smalsumą. O suaugusius ekspozicija pakvies pažvelgti į Trakus kaip į meno kūrinį taip, kaip kadaise žvelgė grafai Tiškevičiai. 

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

1 eur. lengvatinis bilietas – 0,5 eur.
Iš anksto užsiregistravusios iki 15 lankytojų grupės priimamos darbo dienomis nuo 8.30 iki 17 val. 13-14 pietų pertrauka.

KONTAKTAI:

Adresas: Užutrakio dvaro sodyba dvaras, Užtrakio g. 17, Trakai
Telefonas: +370 609 09 510
El.paštas: centras@seniejitrakai.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/2YjVOD2 

AUKŠTADVARIO LANKYTOJŲ CENTRAS

Prieš keliaudami į itin miškingą, mistika apipintą Aukštadvario gilumą, siūlome užsukti į Aukštadvario regioninio parko Lankytojų centrą (Dariaus ir Girėno gatvė 2.), kuriame susipažinsite su puoselėjamomis gamtos vertybėmis, istorija, gamtos paveldo objektais.

Lankytojų centre rasite ekspoziciją su visais Aukštadvario gamtos lobiais, kuriuos verta pamatyti. Išankstinė pažintis ir įgytos žinios padės lengviau keliauti maršrutais ir džiaugtis išvyka.

Kadangi Aukštadvario regionas pasižymi išskirtinio grožio reljefu, Lankytojų centro erdvėje yra sukurtos lubos, atkartojančios tarsi apverstą Aukštadvario regioninio parko kraštovaizdį, kalveles ir klonius, net velniaduobes.

Centre rasite ir itin vaikų bei suaugusių pamėgtą pramogą – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės žemėlapio dėlionę, kurioje atrasite paslėptus tautosakos lobius.

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

Savarankiškas ekspozicijos lankymas  – nemokamas, su pasakojimu  – 1 asm. 1,00 eur.
Darbo laikas: pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8-17 val.
Penktadieniais nuo 8-15.45 val.
Šeštadieniais (nuo gegužės 3 iki rugsėjo 30 dienos ) nuo 8-17 val.
Sekmadieniais (nuo birželio 13 iki rugsėjo 30 dienos ) nuo 9-15 val.
Visomis savaitės dienomis pietų pertrauka nuo 12-12:45 val.

KONTAKTAI:

Adresas: Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris
Telefonas: 8 528 65 363, 8 620 28737
El.paštas: aukstadvaris@arp.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/38Em5hs 

 

TONY RESORT: POILSIO IR PRAMOGŲ PARKAS ANUPRIŠKĖSE

TonyResort siūlo galybę poilsio ir pramogų galimybių, tad visi šeimos nariai čia ras ką veikti. Tačiau aukščio ir adrenalino mėgėjai tikrai neišlįs iš laipynių parko, kuris yra paruošęs kiekvienam trasų: nuo skirtų mažiesiems, iki skirtų tikriems nutrūktgalviams!

Susipažinkite su visomis 7 trasomis:

 • Geltonoji ir oranžinė trasos skirtos mažiesiems;
 • Žalioji trasa – suaugusiųjų „apšilimo“ trasa, kurioje laipiotojus, instruktorius supažindins su įranga ir saugos taisyklėmis;
 • Mėlynoji trasa – kur kas sudėtingesnė, norintiems ją pereiti prireiks nemažai ištvermės ir drąsos;
 • Raudonoji trasa – šią trasą pamėgo iššūkių nebijantys ekstremalai, nekantraujantys išbandyti savo jėgas bei palenktyniauti tarpusavyje; 
 • Juodoji trasa – sudėtingiausia iš laipiojimo trasų, įrengta keliais metrais aukščiau nei kitos trasos; 
 • Norintiems išbandyti kažką naujo, patiks „Žmogaus-voro“ trasa, po kuria ištiestas didžiulis tinklas.

„TonyResort“ nuotykių parkas nepabūgusius juodosios trasos pakvies išbandyti ir ilgąjį Tarzano skrydį, pareikalausiantį lašelio šaltakraujiškumo. Skriedami 200 metrų ilgio lynu, nutiestu virš visų trasų, lenktyniausite su vėju. 

Po greito ir ekstremalaus nusileidimo norisi dar ir dar kartą patirtį šį skrydžio malonumą!

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

Suaugusiems 13 eur., vaikams/moksleiviams/studentams – 9 eur.
Lankytis galite nuo 10:00 val. iki 19:00 val.

KONTAKTAI:

Adresas: Anupriškių km. TonyResort: Poilsio ir Pramogų Parkas, Trakų raj.
Telefonas: +370 620 52636
El.paštas: nuotykiuparkas@tonyresort.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/2XEMf1j 

ĄŽUOLYNĖS LAIPYNĖS PARKAS

Kita vieta, kurioje galite išbandyti savo drąsą  yra „Ąžuolynė“. Tai – vienas iš didžiausių pramogų parkų Lietuvoje, šiuo metu veikia 8 trasos ir daug nusileidimų lynais virš ežerėlio ir sausumoje, iš kurių vienas yra net 350 m. vientisas nusileidimas 20 m. aukštyje virš vandens. 

Yra trasa skirta mažiesiems alpinistams, joje gali pramogauti mažiausi lankytojai nuo 3-4 m. amžiaus, taip pat yra mokomoji trasa ir 6 trasos suaugusiems – jos suskirstytos pagal sudėtingumą, todėl kiekvienas, įvertinęs savo galimybes, gali pasirinkti tinkamiausią sau variantą. Ąžuolynės nuotykių parke nei už vieną nusileidimą lynu, nereikės mokėti papildomai! 

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

Kainos svyruoja nuo 5-14 eur. Priklausomai esate suaugęs ar studentas, bei su kiek žmonių atvykstate.
Dirba kasdien nuo 8:00 val., o paskutinius lankytojus paleidžia likus 3 val. iki sutemų. 

KONTAKTAI:

Adresas: Krakės vien. Aukštadvario sen., Trakų raj.
Telefonas: + 370 685 61 665,  + 370 528 65 726
El.paštas: info@azuolyne.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/3mfdZ6N 

ŠEIMOS LENKTYNĖS AUKŠTADVARIO KARTODROME

Šeimos, kurios mėgsta iššūkius, tikrai pamils Aukštadvario kartodromą! Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti per daug ekstremalus sportas, tačiau jį išmėginti siūlome kiekvienam, nes tai – tikrai saugu, patikima ir suteikia puikių emocijų antplūdį!

Kartodromo komanda pataria dėvėti patogius rūbus ilgomis rankovėmis, kurių nebus gaila ištepti, nes čia vieta, kurioje emocijos liejasi laisvai, tad nėra laiko galvoti apie grožį ar švarą. Taip pat pataria turėti asmeninius pošalmius, dengiančius veidą. Neturintys galės juos įsigyti kartodrome. Pošalmio kaina 2 EUR. 

Prieš atvykstant į kartodromą visada rekomenduojame užsirezevuoti laiką iš anksto – taip galėsite būti tikri, kad turėsite galimybę pravažiuoti.

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

Dienos metu (darbo dienomis iki 16:45) kaina 10 eur.
Visos dienos, savaitgalių ir švenčių dienomis – 10 eur. 

KONTAKTAI:

Adresas: Technikumo g. 18, Aukštadvaris
Telefonas: +370 612 60303
El.paštas: kartodromas@rotena.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/3syFXvE 

AJ ŠOKOLADO SKULPTŪRŲ MUZIEJUS

Šokolado skulptūrų muziejuje eksponuojama daugiau nei šimtas per pastaruosius metus meistrų sukurtų skulptūrų. Muziejuje įrengti keturi kambariai. Kiekviena salė yra skirtinga ir turi savo tematiką: majų, Kolumbo, filmo „Šokoladas“ ir „Smagaus gyvenimo“.

Didžioji dalis kūrinių iš saldžios masės yra natūralaus dydžio. Mažiausia skulptūrėlė – maždaug žmogaus delno. Ekspozicija kas kelis metus bus atnaujinama ir joje atsiras vis naujų šokoladinių personažų.

 

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

Pirmadieniais – sekmadieniais nuo  10:00-20:00 val.
Bilietų kaina: 5 eur. suaugusiems. 2,5 eur. vaikams iki 10 metų ir senjorams.
Bilietus galima įsigyti tik atvykus į vietą. 

KONTAKTAI:

Adresas: Vytauto g. 4, Trakai
Telefonas:  +370 655 71 143
El. paštas: info@ajsokoladas.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/3n415Jb 

 

“PRAKALBINK ISTORIJĄ” – PAŽINTIS SU TRAKAIS IŠMANIAI

Kviečiame po Trakus keliauti pėsčiomis, nes tik taip pažinsite juos geriausiai! Trakų turizmo informacijos centras paruošė jums 2 val. trukmės išmanų ir itin įdomų maršrutą „Prakalbink istoriją“. 

Šis maršrutas puikiai tinka norintiems pasinerti į praeitį, pajusti viduramžišką miesto dvasią, susipažinti su vietomis, tiesiogiai menančiomis miesto istoriją.

Maršrutas apima 7 Trakų istorines vietas ir objektus su įrašytais audio pasakojimais. Objektai, kuriuos aplankysite, paženklinti informacinėmis lentelėmis, įrengtomis ant šalią esančių suoliukų. Išmaniuoju telefonu nuskaičius lentelėje esantį QR kodą ir pasirinkus vieną iš 6 kalbų (lietuvių, anglų, vokiečių, lenkų, latvių ir rusų), išgirsite atitinkamą vaizdingą pasakojimą.  

Rekomenduojame maršrutu praeiti sutemus, kai teliuškuoja Galvės ežero bangos, o tolumoje matyti apšviestų senamiesčio objektų siluetai. Tai suteikia audio pasakojimui dar daugiau paslaptingumo. Maršruto žemėlapyje prie kiekvieno objekto paspaudus mygtuką “vykti”, surasite “kalbančiųjų” suoliukų tikslią vietą su GPS koordinatėmis.

Maršrutą rasite: https://bit.ly/2Yy4G8t 

PASIVAIKŠČIOJIMAS SU ŽIRGAIS

Gyvūnų mylėtojai, turime jums pasiūlyti puikią progą pabūti su nuostabiais gyvūnais – žirgais. Būtent ši programa yra paremta asmenybės ugdymo per žirgą pagrindu, naudojamas koučingas su žirgais, HorseDream metodika.

Kaip pati „Laimos žirgų“ komanda sako: gal kai kam atrodys, kad vaikščioti su žirgu labai paprasta, tačiau iš tikrųjų tam reikia daug žinių apie žirgus, jų elgesį, psichologiją, ir gero fizinio pasiruošimo, norint tai tinkamai ir saugiai atlikti. Tačiau visas pastangas tikrai atpirks malonumas saugaus buvimo su žirgu gamtoje, žaidimų kartu džiaugsmas, galimybė sudalyvauti ėjimo ir bėgimo su žirgu  varžybose. 

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

Kaina: 1val. 1 asmeniui – 35 eur.
Kolektyvams, grupėms (nuo 3 asmenų) 1 – 1,5 val. priklausomai nuo žmonių skaičiaus – 20 eur. 1 asmeniui.
Registracijos ir užsakymai telefonu priimami: nuo antradienio iki penktadienio, tarp 10:00 val. ir 17:00 val.

KONTAKTAI:

Adresas: Angelų kalvos g. 7, Būdos kaimas, Trakų r. Sav.
Telefonas: +370 679 39 395
El.paštas: info@laimoszirgai.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/2WSXSRG 

 

KUKURŪZŲ KAIMAS

Kukurūzų kaimas jums yra paruošęs tiek daug linksmybių ir įdomių, dar niekur nematytų veiklų, kad prireiks čia grįžti dar ne kartą! Ką ten rasite?

 • Karvučių traukinuką per Kukurūzų kaimą;
 • Pikniko erdvę;
 • Burbuolių barą;
 • Tranzitą per šiaudų bedugnę;
 • Gravitacinį nusileidimo vamzdį;
 • Amerikietišką fazanų ūkį;
 • Kukurūzų grūdų SPA’
 • Lobį kukurūzų dėžėje;
 • Fazanų ūkį;
 • Šiaudines bokso kriaušes

Ir daugelį kitų pramogų, kurios sužavės visą šeimą, net ir pačius vyriausius! Na, o jauniausi, dažniausiai į kaimą įžengia iš karto su laimės kupinomis akimis ir noru išbandyti kiekvieną pramogą. 

DARBO LAIKAS IR KAINOS:

Rugsėjo darbo laikas: kasdien nuo 11:00 val. iki 20:00 val.
Bilieto kaina asmeniui nuo 5 m. iki 65 m. – 6 eur. Atsiskaitymas tik grynaisiais.
Didesnėms grupėms įmanoma apsilankyti ir dienos metu, būtina iš anksto susitarti telefonu.

KONTAKTAI:

Adresas: Kelyje Vilnius – Trakai 16 kilometre, šalia kavinės „Pakelės svetainė“
Telefonas: +370 675 40968
El.paštas: info@kukuruzulabirintas.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/3DQItmb 

 

PAŽINTIS SU LDK ISTORIJA

Kaip ir kiekvieną mėnesio paskutinį sekmadienį, Trakų istorijos muziejus kviečia aplankyti Salos pilį ir Sakralinio meno ekspoziciją nemokamai! Tai – puiki ir lavinanti pramoga visai šeimai. Įspūdingas pilies vidus paliks neišdildomą įspūdį. Pasižymėkite kalendoriuje paskutinį mėnesio sekmadienį ir atvykite į Trakus kartu su visa šeima!

DARBO LAIKAS:

Pirmadienis – Sekmadienis nuo 10:00 – 19:00 val.

KONTAKTAI:

Adresas: Karaimų g. 43C, Trakai
Telefonas: 8 528 53 946
El.paštas: info@trakaimuziejus.lt
Internetinė svetainė: https://bit.ly/3BKfcI0 

 


Atgal