Trakų krašto turizmo versle matyti pirmieji atsigavimo ženklai

Jei per keletą mėnesių duris poilsiautojams atveria vienas po kito apgyvendinimo paslaugas teikiantys objektai – pirmas ženklas, kad padėtis rajono turizmo versle po truputį stabilizuojasi.
Nuo rugsėjo poilsiautojus jau priima keletas idealiai šeimyniniam poilsiui įrengtų apartamentų kompleksų – vila „Trakų terasa“ (Trakų mieste) ir „Domingo“ vila (Pauliškių kaime, netoli Angelų kalvos), o spalio mėnesio pabaigoje duris poilsiautojams atvėrė 4 žvaigždučių 7 kambarių svečių namai „Vilhelm haus“, Moluvėnuose.
 Turistų apgyvendinimo vietų skaičius rajone išaugo 45 vietomis ir šiuo metu vienu metu galima priimti ~ 4500 poilsiautojų, ~ 4000 ištisus metus.
Bendraujant su šias paslaugas teikiančiais rajono verslininkais – dažnai girdime, kad daugelis mažų, šeimyninių apartamentų / atskirų poilsio namelių jau užsakyti savaitgaliais ir šventiniam periodui – pilnai iki pat Naujųjų Metų.
Jau pasiekėme 2020 metų rodiklius, bet vis dar smarkiai atsiliekame nuo iki pandeminio laikotarpio.
Traku turizmo informacijos centre 2021 metais per 10 mėnesių apsilankė 27.825 lankytojai (iki balandžio mėn. karantino metu lankytojai tiesiogiai nebuvo aptarnaujami, muziejai ir kiti lankytini objektai ribojami lankymui) ir jau mažais žingsneliais lenkiame 2020 metų 10 mėnesių rodiklius + 3,4%.
Poilsiautojai iš Lietuvos sudarė 33%, iš užsienio 67%, – daugiausia tai ES šalių piliečiai, nes nuo liepos pradžios įsigaliojus ES žaliojo sertifikato tvarkai, atsivėrė didesnės galimybės keliauti tarp ES šalių.
Tačiau vis dar ženkliai atsiliekama nuo iki pandeminių rodiklių – lyginant 2021 ir 2019 metų 10 mėnesių laikotarpį , Trakai turistų ir poilsiautojų sulaukia vis dar 4 kartus mažiau.
2021 m. 10 mėnesių TOP 5 užsienio šalių, iš kur daugiausia sulaukėme turistų – Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Estijos.
Dėl sudėtingos Covid-19 padėties ir mažo pasiskiepijusių skaičiaus kaimyninėje Latvijoje (nepasiskiepiję neturi ir ES žaliojo sertifikato) – šios šalies turistų srautai, net lyginant su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu, kritę kelis kartus.
2021 metų pandeminio turistinio sezono Trakų turisto socialinis portretas.
Šių metų rugpjūčio – lapkričio mėnesiais Trakų turizmo informacijos centras vykdo dvi apklausas:
Elektroninėje erdvėje – kviečiame sudalyvauti ir Jus, kartu susipažinti su tarpiniais poilsiautojų iš Lietuvos apklausos rezultatais:
Tiesiogiai apklausiant turistus turizmo informacijos centre.
Šiuo metu apklausų apibendrinimo darbai vyksta ir jau galime pateikti preliminarų lietuvio turisto, poilsiaujančio Trakuose ir apylinkėse, portretą:
🔸 35-55 metų amžiaus ( > 50 %), samdomas darbuotojas (44,2 %), vilnietis (65 %).
🔸 Vidutinės ir aukštesnės pajamas gaunantis (1000 – 1500 EUR asmeniui).
🔸 Šeimą sudaro 2-3 asmenys.
🔸 Per metus Trakuose lankosi > 5 kartų ( vasarą – 34%, rudenį – 25%, žiemą – 16%, pavasarį 25%).
🔸 Daugiausia dienos išvyka.
🔸 Domisi turistiniais maršrutais, ramiu poilsiu gamtoje – 16% ( taip pat darbostogos -4%, kelių dienų ramus poilsis – 5%, kultūros renginių lankymas – 13% ir kt.).
Platesnis tyrimas vykdomas, kur apklausiami užsienio turistai. Apibendrinus pirminius rezultatus – galima daryti kai kurias įžvalgas:
🔸 Daugiausia turistai iš Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos.
🔸 Vidutinio amžiaus +45
🔸 Keliaujantys individualiai (grupiniai turistai apklausos pildymui neturi laiko)
🔸 apie 85% nakvynės vietą renkasi Vilniuje ir į Trakus atvyksta trumpam.
🔸 Dienos išvykos pramogoms užsienio turistai Trakuose išleidžia nuo 10 iki 50 eurų/asmeniui, nakvojantys nuo 100 iki 150 eurų asmeniui.
🔸 Apie 65% apklaustų turistų – vertina Trakų turistinį patrauklumą geriau nei tikėjosi, žymiai geriau, nei tikėjosi – vertina paslaugų pasiūlą, nakvynės vietas – geriau nei tikėjosi, susisiekimą – vidutiniškai.
🔸 Informacijos apie Trakus ieškojo ar sužinojo – 65% iš artimųjų ar draugų, ~ 60 % rado soc. tinkluose, 25% interneto svetainėje ir t.t.
Detali apklausų analizė ir įžvalgos bus pateiktos 2022 metų sausio mėn. – jau apibendrinant 2021 turistinius metus.

Atgal