Su šeima ar draugų būriu: atgal į kaimą!

Savo nuostabiame, gamtos pamiltame krašte, turime net 5 ūkius, kuriuos verta aplankyti kiekvienam. Čia ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir susipažinsite su ten gyvenančiais gyvūnais bei augalais, kurių istorija, net neabejojame, liksite sužavėti. Kviečiame susipažinti su kiekvienu iš jų!

Alpakų ūkis

Mieliausių gyvūnėlių ūkis, kurį jei norite pamatyti, stokite į eilę jau dabar, nes išvysti alpakas nori kiekvienas – ir didelis, ir mažas. Jos turi tokį didelį susidomėjimą, kad ūkis teikia ne tik ekskursijų paslaugas, bet ir yra kviečiami vaikų darželių vyresniųjų grupių auklėtiniai, mokyklų vaikų grupės ir netgi gražiosios alpakos būna užsakomos mergvakariams, bernvakariams ir priešvestuvinėms fotosesijoms! Tikrai visi sutiksite, kad fotosesija ir laikas su alpakomis bus įsimenamas labai ilgam. 

Na, o ekskursijų metu sužinosite iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja, pamatysite 100% alpakų vilnos siūlus bei galėsite jų įsigyti. Tai puiki pramoga mylintiems gamtą ir jos pasiilgusiems, čia galėsite atsipūsti ir nuo jūsų veidų tikrai visą laiką nedings šypsena! O tie, kuriems šie gyvūnėliai kelia didelį susižavėjimą, tikrai apsidžiaugs, kad turės galimybę ne tik su jais pabūti, pabendrauti, bet ir pavedžioti pavadėliu bei pasidaryti įspūdingų nuotraukų. 

Taip pat tiesiogiai pabendrausite su šiais mielais gyvūnais, juos paglostysite, pamaitinsite iš rankos savininkų paruoštais specialiai gyvūnams pritaikytais saugiais pašarais. 

Aplankyti „Alpakos Trakai ūkį“ galima TIK renginio, ekskursijos metu. Pasiteirauti bei užsiregistruoti į renginius galima paskambinus arba siunčiant SMS žinutę. Žmogui kaina nuo 10 eur. 

KONTAKTAI:

Adresas: Trakų raj. Seimėnų kaimas
Telefonas: +370 686 85832
El. paštas: alpakos.trakai@gmail.com
Internetinė svetainė: http://www.alpakostrakai.lt/

Avių ūkis

Trakų rajone tikrai gausu gamtos ir gyvūnų. Esame su jais susiję, dėl to labai mylime ir stengiamės sužinoti apie juos kuo daugiau. Šiame avių ūkyje jūs taip pat turėsite išskirtinę galimybę išgirsti įvairių įdomybių apie avis! 

Vos už 30 km. nuo Trakų įsikūręs avių ūkis, kviečia mylinčius gamtą ir gyvūniją bei trokštančius sužinoti kuo daugiau apie nuostabias ir labai gražias avytes, užsukti į kultūrinę edukaciją. 

Jos metu pats ūkininkas papasakos apie kelias skirtingas avių veisles (Šiurščiavilnes, Berišon diu šer, Sufolkų ir Romanovo), kuo jos minta, atskleis iš kur jos atsirado ir kaip teisingai rūpintis šiais žavingais padarėliais. 

Tuo pačiu pažinsite ir kitus ūkyje esančius gyvūnus, susipažinsite su grūdinėmis kultūromis, pamatysite svarbiausius ūkio įrankius ir net sužinosite, kaip jais naudotis! 

O po pažintinės kelionės su gyvūnėliais, dalyviai galės sudalyvauti vikrumo estafetėje ir pasivaišinti gardžia ir itin sveika vaistažolių arbata.

Pirčių mėgėjai liks sužavėti pasakojimu apie senovinės dūminės pirties istoriją ir kūrenimo ypatybes.

Svarbu paminėti ir tai, kad tokios ekskursijos yra ne tik pramoga suaugusiam ir mažesniam, tačiau jos lavina žinias, pasaulėžiūrą, mokslo gamtos įgūdžius, kūrybiškumą ir daugelį kitų dalykų, kurie mums visiems yra tikrai reikalingi!

KONTAKTAI:

Adresas: Trakų raj. Ūkininko rezidencija
Telefonas: +37069827197
El.paštas: trakuamatucentras@gmail.com
Internetinė svetainė: https://www.trakukrastas.lt/edukacijos/aviu-ukis

 Julijos sūriai

Visas Trakų rajonas žino Julijos sūrius ir jos nuostabią, darbui atsidavusią šeimą! Jos sukurtas verslas leidžia klientams pasijusti ypatingais ir tarsi tikrais draugais, nes sūrių gali atvažiuoti pasiimti net ir iš namų. Julija sūrių gamybos tradiciją išlaiko tokią, kokia gyvuoja jų šeimoje nuo seno – juos gamindavo močiutė, tad Julija stengiasi receptą atkurti ir kaip pati teigia, norisi turėti senoviško močiutės sūrio. 

Šiuo metu pas šeimininkę rasite saldaus pieno sūrius, tačiau ateityje žadama plėstis ir gaminti pelėsinius, brandintus sūrius.

Kiekvienas užsakymas yra kruopščiai paruošiamas ir gražiai supakuojamas į dėžutes, nes yra ir tokių, kurie Julijos sūrius dovanoja kaip dovaną tikriems sūrio mėgėjams!

Iš naminio pieno yra gaminami 9 rūšių sūriai – baltas klasikinis, su kmynais, razinomis, džiovintomis spanguolėmis, želė gabaliukais. O aštresnių skonių mėgėjai irgi ras kuo pasilepinti, nes tarp pasirinkimų yra ir aštrieji sūriai su česnakais, aistriosiomis paprikomis bei džiovintais pomidorias ir aguonomis. 

Kilogramo kaina nuo 5 iki 6,50 euro.
Smagu ir tai, kad Julija nuo pat pradžių išlaikė tas pačias kainas ir net švenčių metu jų nekelia. Jos manymu, klientai turi rasti kokybišką produktą už jiems prienamą kainą. 

KONTAKTAI:

Adresas: Trakų raj. Paluknys
Telefonas: 8-646 53333
El. paštas: julijossuriai@gmail.com
Facebook puslapis: https://www.facebook.com/julijossuriai

Valley house

Tie, kurie žavisi etnografija, įsimylės „Valley house sodybą“ ir jos visą šeimą, nes būtent ji turi etnografinės sodybos statusą ir mena šią istoriją jau nuo 19 a. pabaigos. Čia užaugo net 6-ios kartos!

Savininkai kviečia į edukacinį užsiemimą „Dzūkiškos duonos kepimas“, kuris yra skirtas 1-12 klasių moksleiviams ir suaugusiems. Labai savitoje aplinkoje, prie stalo, apdengto balta drobine staltiese, apsuptyje daugybės senovinių eksponatų, nusikelsite į senovės kaimą. 

Prie malkomis kūrenamo pečiaus, formuosite duonos kepalėlius. Bus demonstruojama kaip paruošiamas pečius duonos kepimui ir pašaunami į pečių Jūsų rankomis suformuoti duonos kepalėliai. 

Kepant duonai, savininkai supažindins jus su grūdinėmis kultūromis, papasakos, kaip yra paruošiami žemės sėjai bei pamokys, kaip sėti grūdus. Tai ypač įdomi ir naudinga informacija, norintiems užsiimi ūkine veikla, nes edukacinio užsiėmimo metu kalbėsitės apie grūdinių kultūrų pjovimą šiais laikais ir prieš 100-tą metų. Kokie skirtumai ir privalumai? Sužinosite tik „Valley house“ etnografinėjė sodyboje!

Taip pat išvysite, kaip malami grūdai senovinėmis girnomis žiūrėdami vaizdo įrašus, o vėliau patys atliksite praktinį tyrimą ir malsite senovinėmis, akmeninėmis girnomis. 

Iš tiesų, šioje edukacinėje programoje sužinosite dar daug daugiau įdomių dalykų ir patys viską išmėginsite, tačiau visko neatskleisime ir pasiūlysime susisiekti su pačiais „Valley House“ šeimininkais ir užsisakyti šią įdomią, laiku keliaujančią edukaciją.

Kaina asmeniui – 5 eur. Trukmė – 1,5 val. 

Adresas: Piliakalnio g.12, Žuklijų kaimas, Trakų raj. 21190
Telefonas: +370 698 17029
El. paštas: info@vallleyhouse.lt
Internetinė svetainė: https://valleyhouse.lt/paslaugos/duona/

Šilauogių ūkis

Gardžiausias ir skaniausiai kvepiantis Trakų ūkis kviečia į edukacijas, kuriose ne tik išmoksite daug naujų dalykų, bet ir skaniai pavalgysite. 

Šalia Trakų esantis „Šilauogių ūkis“ įsikūrė miškų apsuptyje ir laukia smalsių, norinčių net 17-os skirtingų šilauogių veislių paskaunauti lankytojų. 

Užsisakykite edukaciją gimtadieniui ar kitai šeimos šventei, vaikų darželio ar stovyklos išvykai, turiningam šeimos ar draugų susitikimui, kolektyvo laisvalaikiui su šeimomis ir kitomis progomis!

Edukacijoje sužinosite, kodėl kai kurios šilauogių veislės pavadintos moterų vardais? Kada ir kur šilauogės atsirado? Pasitelkdami visas 5 jusles tyrinėsite, ragausite, uostysite, kitaip pažinsite ir kitus ūkio augalus bei aplinką.

Keliausite basų kojų taku pažindami šilauogių atsiradimo ir auginimo istoriją. 

Po ekskursijos vaikai įsikurs po sena, penkių kamienų pušimi ir žais interaktyvius žaidimus apie gamtos pažinimą, o tuo metu tėveliai galės įsigyti uogų bei šilauogių sodinukų ir žinoma, visa šeima turės galimybę atsigaivinti naminiu, pačios šeimos ūkio pagaminti limonadu su levandomis ir šilauogėmis.

Edukacijos vyksta tik grupėms pagal išankstinę registraciją. Edukacijos planuojamos organizuoti iki rugsėjo 5 d.

Kaina vienam asmeniui – 7 eur. Vaikai iki 3 metų priimami nemokamai.

Adresas: Trakų raj. Penkininkų kaimas
Telefonas: +370 674 38472
El. paštas: silauogesirlevandos@gmail.com
Facebook puslapis: https://www.facebook.com/A.Zukovski

Informaciją parengė: Trakų turizmo informacijos centras


Atgal
Font Resize