Trakų renginiai – be plastiko

 

Vienkartiniai plastiko indeliai, be kurių ilgą laiką buvo sunku įsivaizduoti įvairius viešus renginius, – nepageidaujami.

Trakų rajono savivaldybė, pritardama švarios aplinkos, gamtos tausojimo idėjoms, renginiuose atsisako plastiko gaminių.

Renginių organizatoriams savivaldybė primena, kad dar praėjusių metų pabaigoje, t.y. 2019 m. gruodžio 12 d. vykusiame tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas „Dėl renginių organizavimo Trakų rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių pakeitimo“ .
Vienoje iš sprendimo nuostatų yra nurodyta užtikrinti, kad renginio metu nebūtų naudojami vienkartinio naudojimo plastikiniai indai.

„Gyvename išskirtinio grožio vietovėje, kurioje supa ir nuostabi gamta, ir istorijos, architektūros paveldas, juolab šiemet tapome Lietuvos kultūros sostine. Priimti ekologiškas iniciatyvas remiantį sprendimą skatino ir visuomenė, ir pasikeitusios pasaulio gyvenimo tendencijos. Be to, atsižvelgėme ir į Europos Sąjungos direktyvą, kuria siekiama mažinti plastiko gaminių poveikį aplinkai. Direktyvoje nustatyta, kad nuo 2021 m. Europos Sąjungoje bus uždrausta parduoti ir naudoti vienkartinius plastikinius daiktus: venkartinius stalo įrankius, lėkštes, puodelius, stiklines, gėrimų šiaudelius, kai kuriuos kitus gaminius. Mums svarbu gyventi gražioje, švarioje aplinkoje, tad raginame ją tausoti“, – sakė rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč.


Atgal
Font Resize