Trakų turizmo informacijos centras pradėjo krašto turizmo išteklių pristatymų tarptautinėse turizmo parodose maratoną

Nuo Vilniaus iki Rygos, Varšuvos, Katovicų ar Talino – po dviejų pandeminių metų pertraukos tarptautinėse turizmo parodose dalyvaujasiantys Trakai vilios kaimyninių šalių turistus aplankyti žalius Trakus ir pasinerti į unikalią mūsų krašto gamtą!

Už kelių dienų, vasario 2 – 5 d. – Izstāde-gadatirgus Balttour Rygoje.

Šių dienų geopolitinės situacijos kontekste ištikimiausi Lietuvos lankytojai – tai kaimyninių šalių turistai. Statistikos duomenys liudija, kad šiauriniai mūsų kaimynai yra vieni iš tų svečių, kurie pastaruoju metu dažnai kelionėms pasirenka Lietuvą.

Pasak Nacionalinės turizmo skatinimo Lietuvoje agentūros „Keliauk Lietuvoje“ atstovės Dovilės Seliukės, dabartiniame atvykstančių turistų dešimtuko priekyje yra trys šalys – Latvija, Estija ir JAV.

Iki pandemijos rikiavosi Latvija, Ukraina, Lenkija, Vokietija, Baltarusija, JAV, Jungtinė Karalystė (JK), Estija, Rusija, Prancūzija ir Suomija.

Todėl nenuostabu, kad vasario 2 – 5 d. Rygoje vyksiančioje tarptautinėje turizmo parodoje “Balttour 2023” – didžiulė konkurencija tarp savo krašto išteklius pristatančių Lietuvos regionų, kurortų ir kurortinių teritorijų.

Balttour parodoje dalyviai iš Lietuvos sudaro virš 25 proc. visų dalyvių iš užsienio ir jau keleri metai lenkia estus, kurie yra pagrindiniai konkurentai Latvijoje.

Trakiškiai latviams paruošė specialius pasiūlymus:

• Ką veikti “ilgaisiais šventiniais savaitgaliais’, kurių Latvijoje 2023 metais nusimato keletas.

• Edukacinės pažintinės programos moksleivių atostogų metu.

• Interaktyvūs – personalizuoti maršrutai

• Poilsis su šeima kaime – “Išjunk kompiutrį – pasinerk į gamtą! https://bit.ly/3wgMzRG

• Pažintiniai turai senjorams – keliaujantiems su grupe

Jau suplanuoti susitikimai su turizmo verslo ir soc.medijos iš Latvijos ir Estijos, kitų Šiaurės Europos šalių atstovais, interviu vietos žiniasklaidai, dalyvausime Baltijos šalių turizmo forume, susitikimai su gastro ir kelaujančių šeimų tinklaraštininkais.

Latviai mėgsta keliauti po Lietuvą – atstumas nedidelis, grupinės savaitgalinės kelionės orientuojasi į savaitgaliais vyksiančius kultūros ir sporto renginius, šeimos planuoja savo poilsį Lietuvoje ištisus metus ir jei patinka – atvyksta jau po kelioliktą kartą.

Parodose latviai “gaudo nuolaidas” – todėl turizmo verslo atstovai yra parengę ne vieną specialų pasiūlymą „Balttour 2023“ parodos lankytojams.

Kovo – balandžio mėnesiais dar poilsio Trakų krašte galimybės, bendrame Lietuvos stende su Lietuvos kurortais ir kurortinėmis teritorijomis, bus dar pristatytos tarptautinėse turizmo parodoje Varšuvoje ir Katovicuose.

Trakų turizmo informacijos centras


Atgal