Trakų žiede pastatyta kinetinė Trakai2020 figūra

Lietuvos kultūros sostinės metams pažymėti įvažiavimo į Trakų miestą sankryžos žiede suprojektuota laikina kinetinė skulptūra, įkūnijanti pagrindinę Kultūros sostinės koncepcijos idėją ir logotipo formą.

Kultūros sostinės logotipas sudarytas iš dviejų – vandens ir pilies – elementų. Ežero fone stovinti nerūdijančio plieno ratilų figūra, kurios centre – Trakų širdis – pilis su nuolat „gyvybe pulsuojančia“ kardiograma. Kinetinė skulptūra sukurta iš nerūdijančio plieno lakštų, esant stipriam vėjo gūsiui plieno ratilai lėtai pasisuka apie centrinę ašį – taip nuolat keisdami skulptūros vaizdą.

Optimizuotoje salos formoje yra užkoduota ir širdies metafora: širdis gyvybės centras, sielos namai. Sostinė yra valstybės centras, Tėvynės širdis. Ženklo kompozicija tiesiogiai pozicionuoja Trakų, kaip Lietuvos istorinės sostinės idėją. Kultūroje, kaip ir vandenyje, vyksmo ratilai gali susiformuoti ir nuo ir į gravitacinį centrą, todėl Kultūros sostinės vyksmo ratilai, kaip reiškinys, veiks dvejomis kryptimis – trauka į Trakus ir sklaida iš Trakų.

Tuo pačiu koncentriniai ratilai yra tradicinių renginių replikuojanti iliustracija. Trakų – „Lietuvos kultūros sostinės 2020“ ženkle esantys ratilai nenutrūkstančio cikliškumo vektoriumi siunčia visuomenei tris žinutes apie tai, kas mūsų nuomone yra svarbiausia ir prasmingiausia kultūroje: žinią apie garbingą praeitį, mūsų krašto istorijos paveldą, dabarties meto Trakų krašto žmonių pastangas ir kūrybiškumą, o taip pat – žinutę ateities kartoms, jog Trakų žemėje kultūra buvo, yra ir visada išliks reikšmingu, prioritetiniu mūsų krašto tapatybės kūrimo instrumentu.

Trakų rajono savivaldybės informacija
www.trakai.lt


Atgal
Font Resize