XX tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ svaigins sugrįžimais ir atradimais

Tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ pradeda XX muzikinę vasarą ir atverčia naują savo istorijos puslapį. Jubiliejinį sezoną galima įvardyti nuostabių, pasiilgtų muzikinių sugrįžimų ir žavių atradimų laiku.

Užutrakio dvaro sodybos erdvėse muzikos garsai sklęs nuo liepos 7 dienos, festivalis kvies į koncertus kiekvieną vasaros sekmadienį iki pat rudens.   
Du dešimtmečius festivalis kviečia mėgautis įvairių muzikos žanrų ir formatų koncertais, kuriuose pasirodo garsiausi Lietuvos ir žinomi užsienio atlikėjai. Nuo klasikos iki džiazo, nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos – tai festivalio spektras, kuris nepalieka abejingų, nes pasirodymai, muzikos žinovų vertinimu, yra nepriekaištingo meistriškumo ir sukrečiančio meninio katarsio.

Festivalis išsiskiria ir tuo, kad kiekvieną sezoną dovanoja kelis ypatingus, vien „Užutrakio vakarams“ parengtus pasirodymus, kurie nuskamba kartais tik tą vienintelį kartą. Išskirtinių koncertų bus ir šiemet – tiek iš nostalgiškų sugrįžimų, tiek iš žavinčių atradimų repertuaro. Tad muzikos gurmanai mielai renkasi „Užutrakio vakarus“– pasak žinovų, juos čia myli, brangina ir apdovanoja. Juk meilės muzikai niekados nebūna per daug ir meilė yra didžiausia dovana.  

Kaip ir kasmet festivalis žavės elegantiška, spalvinga įvairove ir besimainančiu lyg brangakmenio spindesiu. Laukia įvairių žanrų koncertai ir atviroje terasoje su vaizdu į Trakų Salos pilį, ir erdvioje modernioje Europos salėje, ir kamerinėje  Užutrakio dvaro rūmų Baltojoje salėje bei koncertas puikios akustikos Trakų bazilikoje.

Festivalį liepos 7-ąją pradeda kupinas gyvenimo džiaugsmo ispaniškos muzikos koncertas, į kurį Užutrakio dvaro rūmuose pakvies operos solistė Aistė Pilibavičiūtė ir pianistė Nijolė Baranauskaitė. Šis koncertas simboliškai pradeda naująjį festivalio gyvavimo etapą, nes yra džiaugsmingas naujosios kartos muzikų pasirodymas, kuris atveria atradimų idėją. 

Festivalis baigsis brangiu atminčiai ir festivalio istorijai sugrįžimo koncertu. Tai ilgai lauktas ir labai jaudinantis, po beveik dešimtmečio – susitikimas su garsiu smuikininku ir dirigentu, Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovu Sergejumi  Krylovu. Italijoje gyvenantis, grojantis garsiausiose muzikos scenose, pasaulinę šlovę pelnęs smuiko virtuozas ryškiu žvaigždės spindesiu sugrįžta į „Užutrakio vakarų“ festivalį. Garsus muzikantas šį kartą gros su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriam diriguos orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas. Solistas šiam koncertui yra specialiai parengęs repertuarą. Tai bus baigiamasis, vainikuojantis festivalį, koncertas rugpjūčio pabaigoje.

Festivalio rengėjams ir ištikimai publikai šis garsaus muziko koncertas Užutrakyje yra ir įvertinimas, ir pripažinimas, ir neįkainojama dovana bei nepaprasta galimybė patirti pačios aukščiausios prabos muzikos meną.  
Festivalio sugrįžimus papildo ir Vokietijoje gyvenantis bei dirbantis, bet tolydžio į Lietuvą atsigręžiantis publikos numylėtinis dirigentas Vilmantas Kaliūnas. Jis yra prisipažinęs, kad „Užutrakio vakarai“ – visada viena rimčiausių priežasčių sugrįžti, nes kaskart festivalis nudžiugina įdomiais projektais.

O šįmetis pasirodymas viršija lūkesčius. Dirigentas diriguos kūriniams, kuriuos atliks Lietuvos kamerinis orkestras su pianistu Joseph Moog, taip pat atvyksiančiu iš Vokietijos, garsėjančiu ypatingai universaliu talentu groti labai įvairų repertuarą. Jaunas atlikėjas – kylanti žvaigždė pasaulio scenose – tai jau „Užutrakio vakarų“ festivalio atradimų dalis.

Su nostalgija ir viltimis laukiama dar vieno sugrįžimo – Latvijos radijo bigbendo pasirodymo, kuris jau yra koncertavęs „Užutrakio vakaruose“. Šįkart kupini energijos, vitališkumo latviai atliks populiarias melodijas su garsiu Švedijos trimito virtuozu Lasse Lindgren. Laukia jausmingas ir aistringas populiarios muzikos vakaras, kuriame girdėsime ir solistę Kristiną Prauliną.      

Muzikos mėgėjai nekantraudami laukia žymaus pianisto Petro Geniušo fortepijono rečitalio ,,Impresijos po Čiurlionio“.Vieno garsiausių fortepijono maestro
pasirodymas visada didelis atradimas, juolab festivalyje, kuriame jis dar nebuvo koncertavęs.
„Užutrakio vakarams“, kuriuos supa prancūziškos elegancijos kupina dvaro aplinka – su didele meile išskirtinę programą dovanoja sopranas Lina Dambrauskaitė ir pianistas Justas Čeponis. Jų programos kūriniai leis prisiliesti prie retai atliekamų ir girdimų prancūziškų šansonų.

Smagius braziliškus ritmus dovanos „Zuco 103“ – spalvinga, verčianti judėti, šokti ir pritarti muzikai grupė, kuri lig šiol nesilankė Lietuvoje ir ši viešnagė bus abipusis atradimas.
Atradimu ne tik festivaliui, bet ir patiems atlikėjams būtų galima įvardyti  JAV, Los Andžele, gyvenančios pianistės Emilijos Rožukaitės ir Lietuvoje gyvenančio altininko Jurgio Juozapaičio kamerinį duetą. Jaunosios kartos menininkai, gyvendami skirtinguose žemynuose, įkvėpti naujų muzikinių įdėjų ir atradimų, dovanoja bendrą programą. Tam, kad ji nuskambėtų, jie pasirinko „Užutrakio vakarus“.  
Viena iš susiklosčiusių festivalio tradicijų – nemokamas koncertas Trakų bazilikoje. Šįkart muzikuos žinoma latvė vargonininkė Liene Andreta Kalnciema, atvyksianti iš Vokietijos. Sakrali erdvė, puiki atlikėja žada nepakartojamų, vėlgi atradimui prilygstančių įspūdžių.      

Tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ – vienas iš ryškiausiai Trakus ir Lietuvą reprezentuojančių meno renginių. „Užutrakio vakarai“ per du dešimtmečius išsiaugino ištikimą ir vis gausėjančią muzikos gurmanų auditoriją. Koncertai dvaro sodybos erdvėje –  Užutrakio dvaro terasoje Trakų Salos pilies fone ant Galvės ežero kranto, lietuvišku Versaliu vadinamuose rūmuose, moderniai įrengtoje šiuolaikiškoje Europos salėje ar Vytauto Didžiojo funduotoje Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje – jaudina iki širdies gelmių. Kiekvienas koncertas yra savitas ir suteikia klausytojams nepakartojamą muzikinę kelionę.

Muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ visada praturtina vieną įspūdingiausių ir vertingiausių Lietuvos kultūros paveldo objektų, dar esmingiau atskleidžia jo vertę ir žavesį anuomet ir dabar.
Festivalį globoja Seimo narė Edita Rudelienė, renginį  remia Trakų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.
Išsamiau apie festivalį: www.uzutrakiovakarai.lt
„Užutrakio vakarų“ informacija 
www.trakai.lt

Atgal