Žurnalas “Keliauk” – “Trakuose yra ką veikti visais metų laikais”

JŲ KARALIŠKOJI DIDENYBĖ – TRAKAI
Atrasti šalies grožį, mėgautis įspūdingais jos kampeliais, ilgus šimtmečius menančia istorija kviečia rašytojas, keliautojas ir fotografas Vytautas Kandrotas.

„2020-ieji tapo iššūkių metais renginių organizatoriams. Ne kitaip ir Trakams – Lietuvos kultūros sostinei.
Pasitinkant šį reikšmingą Trakams laikotarpį, 2019 gruodžio mėnesį prie rajono savivaldybės pastato iškilo Kultūros medis – originali skulptūrinė kompozicija. Jos centre – medis, svarinantis vaisius – įvairius menus simbolizuojančius apskritimus.

Kas galėjo pernai pagalvoti, kad šis titulas taps ne tik garbe ir galimybe dar labiau pagyvinti savąjį miestą, bet ir iššūkiu, kuomet kruopščiai suplanuota kultūros renginių programa dėl koronaviruso grėsmės nuėjo perniek, o nustatytos naujos renginių datos neteikia garantijų, kad tie renginiai įvyks…

Bet Trakai atsilaikė. Išradingai ir spontaniškai sugebėjo paminėti karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Himnas buvo giedamas ypatingai – Galvės ežere visų norinčiųjų laukė vandens transportas, plukdęs nemokamai. Devintą valandą vakaro Galvės ežere, šalia Salos pilies, iš valčių ir vandens dviračių, laivų ir laivelių, jachtų ir katerių suskambo Tautiška giesmė.

Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Trakai taip pat pažymėjo vandenyje. Akcijos „Galvės vario banga“ metu šimtas muzikantų vandens dviračiais iš skirtingų ežero pusių suplaukė priešais Trakų Salos pilį.

Prie Trakų populiarinimo nemažai prisidėjo ir pati gamta. Šalia Angelų kalvos birželį sužydėjęs raudonų aguonų laukas sutraukė tūkstančius smalsuolių, o asmenukės socialiniuose tinkluose dominavo visą mėnesį. Regis, nuskriausta neliko net lauko savininkė. Jai Trakų savivaldybės administracija pažadėjo atlyginti už turistų sutryptą javų derlių.

Tad, tikėtina, išradingumas ir malonios staigmenos Trakų svečius lydės ir šį rudenį, kol lapkričio mėnesį nelengva kultūros sostinės karūna bus perduota Neringos miesto savivaldybei.
Trakuose yra ką veikti visais metų laikais. O ypač čia gražu rudenį, kai medžių lapai nusidažo auksu paežerėse ir pamiškėse, pilių kiemuose ir Užutrakio dvaro parke. Nereikia pamiršti, kad tai − vienas iš penkių Lietuvos nacionalinių parkų. Jo kraštovaizdis atskleidžia žmogaus ir gamtos darnaus sambūvio istoriją, žmogaus gebėjimą išmintingai naudoti gamtinę aplinką valstybei kurti, savigynai ir saviraiškai, nesumenkinant gamtos vertybių ir grožio. Svarbiausia nacionalinio parko dalis – tarp ežerų įsiterpęs Trakų senamiestis su Salos bei Pusiasalio pilimis. Tikslingai suformuoto kultūrinio kraštovaizdžio perlas – Užutrakio dvaro sodybos ansamblis su Eduardo Fransua Andrė suprojektuotu parku.
Kada beužvažiuočiau į Trakų senamiestį, apžvalgos aikštelėje, esančioje priešais Salos pilį, sutinku žmonių. Jie labai įvairūs, tačiau juos visus pritraukia kerintis salos pilies vaizdas. Ir nesvarbu, ar tai grupė turistų iš užsienio, ar iš mokyklinio autobusiuko pabiręs paauglių moksleivių pulkelis.
Jauna įsimylėjėlių porelė ar senjorai seneliai su vaikaičiais. Mergvakarį švenčianti merginų kompanija ar jaunavedžius įamžinantis fotografas. Pilies vietą saloje parinkęs kunigaikštis turėjo akį! Po šešių šimtų metų Trakų Salos pilis – viena labiausiai lankomų ir fotografuojamų šalies vietų.”
Nuotraukos Trakų TIC

Atgal
Font Resize