“NAVOS SMUKLĖ”

Mošos km., Aukštadvario sen., Trakų raj.
GPS: 54.580359, 24.549050
Tel.: +370 635 55363
Facebook: Navos Smuklė
info@navossmukle.lt 
www.navossmukle.lt 


Didesnis žemėlapio vaizdas

Kalnai kalvelės, duobės daubelės, Verknė ir bent 77 ežerai. O prie bene išraiškingiausio iš jų – mūsų „Navos smuklė“, visai šalia legendinio Aukštadvario!

Iš Vilniaus mus pasieksite 50 su trupučiu kilometrų sukorę senuoju karališkuoju vieškeliu – kadaise jungęs Vilniaus, Trakų ir Birštono pilis, dabar jis virto vaizdinga tarptautinės magistralės atkarpa. Iš Kauno važiuodami užtruksite ilgėliau, bet dėl to nė kiek ne liūdniau, nes ir šiame vingriame kelyje yra į ką pasižvalgyti.

Tačiau nė vienas pakelės vaizdas neprilygs tam, kurį išvysite užsukę pas mus, į „Navos smuklę“! Gamta čia taip išskleidusi savo kūrybines galias, kad mums nė nereikia galvoti apie užburiančias kompozicijas lėkštėse – mes tiesiog ruošiame Jums paprastą, skanų ir sotų maistą (kaip sakė vienas protingas žmogus, tebūnie „maistas baruose, o paveikslai – rėmuose“).

Kol mes maistą ruošime, Jūs vasaros dienomis vidiniame kiemelyje galėsite nardinti akis į raibuliuojančio ežero gaivą, vakarais kelti jas į dangų ir nejučia leistis jo užhipnotizuojami; saulė su šiluma Jus sūpynėmis siūbuos, ant lieptelio linguos ir galop įvilios į ežero gelmę… Žiemą kalbins smagi mūsų salės židinio ugnis, už lango į savo glėbį kvies puri pusnis, takelis per užšalusią Navą žadės nuvesti tiesiai į Meilės salą, o jei turėsite pačiūžas, galėsite ir ratus paraityti čia pat įrengtoje čiuožykloje.

Drąsiai galite mus įtraukti į savo laisvalaikio planus ir jei esate ypač aktyvaus laisvalaikio mėgėjai. Atvykę paliekate automobilį mūsų erdvioje aikštelėje – ir tiesiai į kalniuką kitapus kelio, Skrebio ežero link, o iš ten pažintiniais pėsčiųjų takais nors ir iki pat Velnio duobės. Su drugeliais lenktynių, su grybais slėpynių eidami, palaimą gaudydami… Trūksta adrenalino? Netoliese yra nuotykių ir keturračių trasos, galima leistis į baidarių žygį Verkne. Norėtųsi paprasčiausiai pasisūpuoti ant vandens su savo mintimis? Tik atsivežkite valtį – sėdate sau į ją ir laukiate, bene užkibs auksinė žuvelė…

Yra vietų, kuriomis gėriesi lyg pirmąsyk išvydęs, nors matei jau ne sykį ir gal net ne šimtą… Navos ežero pakrantė, kur džiaugsmingai kraipo snapus trys „Navos smuklės“ vėtrungės, – viena iš jų. Prašom užsukti – gal sultingo kibino, gal gardaus šio krašto kukoro ar tiesiog puodelio kavos ant visada žavingo ežero kranto…


Atgal