Koncertas Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje “Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė”

Renginio data: 2021-04-11
Renginio vieta: Trakų Salos pilies Didžioji menė
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Svetainė: https://www.filharmonija.lt/lt/pradzia.html
Facebook
Kategorijos: Koncertai

Didesnis žemėlapio vaizdas

Programa

Vytauto Pilibavičiaus kompozicijos, Jievaro Jasinskio aranžuotos lietuvių liaudies dainos

Tai – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių trombonininkų ansamblis ir liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė. Drąsus kūrybinis eksperimentas pirmą kartą Lietuvoje suskambėjo 2016 m. Birštono džiazo festivalyje (tuomet trombonų kvintetui talkino džiazo vokalistė Girmantė Vaitkutė), o 2018 m. pradžioje prie jo prisijungus žinomai folklorininkei L. Sungailienei, projektas pasipildė naujomis spalvomis, kompozicijomis ir sulaukė dar daugiau modernaus folkloro ir folk džiazo mėgėjų dėmesio. Atlikėjai rengia koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja tarptautiniuose džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Pagrindinis projekto „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono virtuozas Vytautas Pilibavičius. Jo kolegos –  klasikinės muzikos ir džiazo atlikėjai, Lietuvos nacionalinės filharmonijos, valstybinio bei operos ir baleto teatro simfoninių orkestrų artistai, įvairių tarptautinių konkursų laureatai: Marius Balčytis, Valentas Marozas, Albinas Gražulis, Remigijus Gumuliauskas. Mušamaisiais kompozicijoms pritaria Artūras Maniušis.

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų („Folkšokas“, „Sutartinės party“, „ZAP.4 elementai“ ir kt.) dalyvė: „Mėgstu kūrybinius iššūkius, ypač tuos, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas man – vienas brangiausių, nes ir pati dalyvavau jo kūrime – siūliau man patinkančias liaudies dainas, mačiau ir girdėjau, kaip gimsta jų aranžuotės.“

Projekto „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ programoje skamba originalios Vytauto Pilibavičiaus kompozicijos ir jo bei Jievaro Jasinskio aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, šeimos, jaunimo-meilės, vestuvių – dainos iš įvairių Lietuvos regionų. Kūriniuose dera jautri liaudies dainų poetika, vingri melodika ir moderni džiazo harmonija, autentiškai stilistikai artimas dainų atlikimas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos.

„Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ – dar vienas šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą ir kartu – naujas puslapis Lietuvos trombonų muzikos istorijoje.

Papildoma informacija apie ciklo „Muzika Trakų pilyje“ koncertus

*  Iš Vilniaus į Trakus galima vykti Filharmonijos autobusu  (įsigydami koncerto bilietą kasose, nepamirškite paprašyti autobuso talono!). Koncertų dienomis autobusas išvyksta 12.30 val. iš Arklių g. skvero ir grįžta pasibaigus koncertui. Vietų skaičius ribotas!

**  Su bilietu į tos dienos koncertą ne anksčiau kaip prieš valandą iki renginio galite nemokamai aplankyti Trakų salos pilies muziejaus ekspozicijas.

Bilietų kainos

10, 12 Eur. Likus valandai iki koncerto bilietai parduodami tik koncerto vietoje.


Atgal
Font Resize