Užutrakio meno festivalis

Renginio data: 2021-10-15 - 2021-10-16
Renginio vieta: Europos salėje (Užtrakio g. 1), svirne (Užtrakio g. 5) ir vežiminėje (Užtrakio g. 12A).
Organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga
Svetainė:
Kategorijos: Festivaliai Nemokami renginiai

Didesnis žemėlapio vaizdas
Užutrakio dvaro sodybos ansamblis – pagal lenkų architekto Juzefo Huso projektą ant Galvės ežero kranto pastatyti ir prabangiais Liudviko XVI stiliaus interjerais dekoruoti istorizmo stiliaus rūmai. Grafams Tiškevičiams priklausiusi rezidencija šiandien – visuomenei atvira kultūrinė erdvė. Muziejus kaip atminties (at)kūrimo vieta funkcionuoja kaip buvusios tikrovės (re)konstrukcija, siekianti sukurti laiko, kuriame negyvenome, patyrimo įspūdį. Užutrakis pildosi į antiką referuojančiomis skulptūromis, parkas puošiamas dekoratyvinėmis amforomis, vazomis, atkuriami kiti mažosios architektūros elementai, želdiniai, tvenkiniai ir kita.
Rekonstruoti dvaro sodybos pastatai – buvusios karvidės, arklidės, spirito varykla, įvairūs sandėliai Užutrakio meno festivalio metu virsta ekspozicinėmis erdvėmis, kuriose įkurdintais šiuolaikinio meno kūriniais (instaliacijos, objektai, videomenas, tapyba, skulptūra) siekiama kurti įtaigią polemiką tarp praeities ir dabarties, formuoti skirtingų laikų tikrovių persidengimus, apmąstant objektų ryšį su aplinka, kuriai objektas nepriklauso, į kurią jis perkeliamas iš kito konteksto, tokiu būdu tveriant kitokį jo kontekstualumą. Šie kūriniai tarsi įsiveržia į „kitą“ teritoriją, sutrikdydami jos vientisumą, kontrastuodami su (at)kuriamojo istorinio laikmečio situacija, keisdami istorinę realybę ar jos koordinates bei santykį su šiandiena.
Parodoje svarstoma, ar įmanoma atkurti buvusią tikrovę ir kas yra toji tikrovė? Ar daiktai, objektai, vietos, o gal – tik fiktyvūs atsiminimai? Gal tikrovę galime kurti kaskart tik iš naujo ją patiriant? Aktualizuojant tikrovės ir jos imitacijos santykį dabartyje, išryškinama patiriamojo ir (įsi)vaizduojamo laiko eklektika, kontrastingas istorinės plotmės papildymas, realybės ribų nyksmas bei buvusios tikrovės (at)kūrimo (ne)galimybė.
Meno festivalis vyksta: Europos salėje (Užtrakio g. 1), svirne (Užtrakio g. 5) ir vežiminėje (Užtrakio g. 12A).
Dėl Eupopo salės aplankymo tartis reikia iš anksto (ji nėra atidaryta visada) skambinti tel. +37060909510
Lankymas nemokamas.

Atgal
Font Resize