Apžvalgos aikštelė prieš Salos pilį

Karaimų g. 55 – aikštė ir Galvės ežero krantinė


Didesnis žemėlapio vaizdas

„Ežerų miestas“ – taip vadinami Trakai – istorinė Lietuvos sostinė. Čia stovi ne tik šio miesto, bet ir visos Lietuvos pasididžiavimas – vienintelė Rytų Europoje pilis, pastatyta saloje.
Ar tikite legendomis? Žmonės kalba, kad Trakai atsirado dėl moters užgaidos. Senuosiuose Trakuose gyventi kunigaikščio Kęstučio žmonai Birutei nepatiko, nes šalia buvo per mažai vandens, kaip jai buvo įprasta gimtojoje Palangoje. Todėl Kęstutis, norėdamas įtikti žmonai, apie XIV a. vidurį pradėjo statyti naują pilį ežerų apsuptame pusiasalyje.

Miestas iš visų pusių apsuptas miškų ir ežerų, oras Trakuose ir apylinkėse itin švarus. Kraštas garsėja ne tik vaizdingomis kalvomis, galingais miškų masyvais ir net 200 ežerų nusagstytomis apylinkėmis, čia gausu istorijos ir kultūros paminklų. Siekiant išsaugoti autentišką gamtinę aplinką, įkurti Trakų istorinis nacionalinis (1991 m.) ir Aukštadvario regioninis (1992 m.) parkai.

Istorinė Lietuvos kunigaikščių rezidencija žavi ne tik senąja architektūra, kraštovaizdžiu, bet ir modernėjančiu miesto veidu. 2008 metais kurortine teritorija tapę Trakai keičia savo veidą. Kurortinė teritorija – tai savotiškas paveldo pažinimo ir poilsio parkas po atviru dangumi. Kultūros paveldo palikimas, mažai civilizacijos paliesta gamta su skaidrių ežerų plotais yra didžiausios vertybės, atviros visiems.

Vakare, Apžvalgos aikštelėje, kai užsidega pilies apšvietimas ir tiltai –  vaizdas iš tiesų magiškas.
Čia rasite pagrindinę Trakų miesto Kalėdinę eglutę. Eglutę puošia net 12 000 lempučių, kurios kuria puošnumo ir magijos pojūtį, o tarsi iš dangaus besileidžiančios ir pabirusios baltos žvaigždės kviečia pasijusti lyg paukščių take.

Eglutės įžiebimas: https://youtu.be/-npa7_sXvIo

Prie sekančio maršruto objekto siūlome eiti Karaimų gatve.

AUDIO gidas apie Trakų senamiestį <<<

Nuotraukų aut.: E. Rudelienė


Atgal
Font Resize