Bevardė, širdies formos salelė šalia Salos pilies


Didesnis žemėlapio vaizdas

Galvės ežero širdis – nedidelė šalia Trakų Salos pilies susiformavusi širdies formos salelė. Ežero vandenys byloja štai tokią meilės istoriją:

Pasakojama, kad prieš daugelį metų Trakuose gyveno labai turtingas didikas ir turėjo gražuolę dukrą Barborą. Ji mėgo brangius rūbus, papuošalus, gražius ir retus žvėrelius bei paukštelius.

Apie gražuolę Barborą  išgirdo vienos didžios šalies karalius. Atvykęs į Trakus iš karto karštai įsimylėjo Barborą ir  paprašė jos rankos. Barbora buvo kilusi iš nekilmingios šeimos ir karalius sutiko net aukoti savo titulą dėl jos meilės.

Bet Barboros atsakymas buvo toks: „Karaliau, karūnos atsisakymas – ne pats įtikinamiausias meilės įrodymas. Labiausiai patikėčiau Jūsų karšta meile, jeigu gaučiau dovanų tai, apie ką seniai svajoju.“

Barbora pradėjo pasakoti, kad kažkur yra karalystė, kur prūdus puošia akinančio baltumo ir neapsakomo grožio gulbės.

Karalius pažadėjo viską padaryti ir surasti tą karalystę bei atgabenti savo mylimajai gulbes. Kaip pažadėjo, taip ir padarė – ir netrukus Barborai karaliaus pasiuntiniai perdavė grakščių gulbių porelę. Šiandien seni trakiečiai pasakoja, kad gulbių, kurios dabar puošia Trakų ežerus, protėviai ir buvo ta porelė iš tolimos šalies karališko parko.

Nuotraukos aut.: Skrydžiai oro balionu/ www.skrydziai-oro-balionu.lt


Atgal