NUO 2023 09 04 TRAKŲ SENAMIESTIS – BE AUTOMOBILIŲ

Karaimų gatvė – Trakų senamiesčio dalis ir vienas didžiausių traukos centrų visame Trakų rajone – jau nuo rugsėjo 4 dienos tampa pėsčiųjų gatve. Šis objektas, išsiskiriantis savo autentiškumu, istorija, atspindintis karaimų tautos tradicijas ne tik architektūriniu, bet ir kultūriniu ar kulinariniu paveldu, keičia savo įvaizdį.

Siekiant paskatinti miesto svečius ar gyventojus iš naujo atrasti šią Trakų senamiesčio dalį ne tik pravažiuojant ja iki Trakų Salos pilies, buvo priimtas sprendimas joje apriboti automobilių eismą,  prioritetą numatant pėstiesiems bei dviratininkams. Tuo tikslu buvo parengtas Karaimų gatvės humanizavimo projektas, kurio sprendiniai dėl eismo organizavimo ir kitų darnaus judumo priemonių įgyvendinimo ne kartą buvo pristatyti ir apsvarstyti su visuomene, atsižvelgta į Trakų miesto gyventojų įžvalgas bei pastabas.

Siekiant užtikrinti saugias ir patogias sąlygas pėstiesiems ir draugiškas aplinkai darnaus judumo priemones besirenkantiems asmenims pažinti Trakų miesto centrinės dalies tautinį, istorinį ir kultūrinį paveldą, atsisakyti Trakų senamiesčio, kaip chaotiškos automobilių stovėjimo aikštelės, įvaizdžio, nuo rugsėjo 4 dienos bus ribojamas motorinių transporto priemonių eismas Karaimų gatvėje nuo Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio iki Pilies apžvalgos aikštelės. Rugpjūčio 28–29 d. bus atliekami gatvės horizontaliojo ženklinimo darbai, kurių metu 8.00–17.00 val. bus laikinai ribojamas eismas. 

Transporto judėjimas senamiesčiu – minėta Karaimų gatvės atkarpa – bus neribojamas šios gatvės gyventojams bei specialiajam ir aptarnaujančiam transportui, kaip tai apibrėžia Kelių eismo saugumo taisyklės, jiems bus įrengtos sustojimo salelės.

Kviečiame visus atvykstančius į Trakus rinktis visuomeninį transportą arba savo automobilius palikti nemokamose automobilių stovėjimo aikštelėse miesto prieigose – Vilniaus Mažoji g. 2A (šalia Trakų turgaus), Senkelio gatvėje arba Karaimų g. 99C ir 99B ir tolimesnę savo kelionę tęsti miesto autobusu. Esant poreikiui į miestą įvažiuoti automobiliu, jį galite parkuoti mokamose miesto automobilių stovėjimo aikštelėse.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Karaimų gatvės humanizavimo projekto vizualizacija. 
Trakų rajono savivaldybės informacija


Atgal