Rotušės turgus (Trakų miesto šventės metu)

Renginio data: 2023-06-02 - 2023-06-04
Renginio vieta: Karaimų sala ir Karaimų gatvė
Organizatorius: Trakų krašto tradicinių amatų centras
Svetainė: www.trakukrastas.lt
Kategorijos: Kiti Nemokami renginiai

Didesnis žemėlapio vaizdas

Šurmuliuojantis Trakų Rotušės turgus

Karaimų ir Vytauto gatvių sankirtoje, buvusios turgaus, arba Rotušės aikštės centre  stovintis Šv. Nepomuko koplytstulpis mena septynioliktą amžių, kada šis koplytstulpis buvo naudojamas kaip skelbimų lenta. Dabartinį vaizdą koplytstulpis įgavo tik XIX a. pradžioje, kai kolonos viršuje buvo pastatyta šventojo Jono Nepomuko skulptūra. Šv. Nepomukas saugo nuo nelaimių vandenyje, yra žvejų globėjas. Lietuvoje dažnai sutinkamas koplytėlėse prie vandens telkinių.

Šiandien Šv. Nepomuko koplytstulpis akcentuoja ir primena mums istorinį Trakų centrą, kur vykdavo dideli prekymečiai, turgūs, švenčiamos šventės. Istoriniuose šaltiniuose minima, kad 1470 m. šioje buvusios turgaus aikštės vietoje gyveno įvairių tautybių žmonės, tikėtina – prekybininkai, kuriems sklypai aplink aikštę buvo svarbūs komerciniu atžvilgiu. XVI a. pradžioje, Trakams netekus politinės reikšmės mieste prasidėjo kultūrinė ir ūkinė stagnacija. Nuo šiol Trakai buvo eilinis miestas, kur prekyba ir amatai iš esmės tenkino kuklius vietos poreikius. Tiesa, amžiaus pabaigoje pagerėjus karaimų situacijai, o pagal II Lietuvos Statutą Trakams tapus vaivadijos centru, atsigavo prekyba ir amatai.

Kiekvienąmet šventės „Trakų vasara“ metu šurmuliuojantis Rotušės turgus sutraukia amatininkus iš visos Lietuvos, kurių prekyba ir amato demonstravimas driekiasi Karaimų gatve.  Renginio pagrindinis tikslas – kūrėjų ir kuriančių amatininkų telkimas ir amato produktų realizavimas. Į renginio vietą neįleidžiami kiti prekybininkai, prekiaujantys atvežtine, neatitinkančia reikalavimų produkcija. Svarbu, kad būtų prekiaujama nemasinės gamybos amatininkų dirbiniais, maisto gaminiais, liaudies muzikos instrumentais ir kitais etninio materialaus paveldo gaminiais, pagamintais iš tradicinių žaliavų, naudojantis rankų darbu ir kitomis senosiomis arba jas atitinkančiomis naujomis technologijomis.

Išsaugoti ir puoselėti savo tautos tradicijas, kad kiekvienąmet galėtume gėrėtis jomis, sukantis linksmybių sūkuryje ir mėgaujantis laiko patikrintais skoniais. Atkartoti, nes išgyvenant praeitį dabartyje, tradicijas ir netgi save atrandame iš naujo.

Daugiau informacijos jau netrukus: http://www.trakukrastas.lt

 


Atgal

Panašūs renginiai