Miesto šventė „Trakų vasara 2024”

Renginio data: 2024-05-31 - 2024-06-02
Renginio vieta: Trakai
Organizatorius: Trakų rajono savivaldybė
Svetainė: https://trakai.lt/
Kategorijos: Kiti Koncertai Nemokami renginiai Po atviru dangum Sporto renginiai Vaikams

Didesnis žemėlapio vaizdas

Pasimatymas su vasara Trakuose

Jei regėti vasarą – tai tik ten, kur akys raibsta nuo ryškiausių spalvų, jei uosti – ten, kur sklinda alyvinių obuolių ir liepų žiedų medaus kvapus, o jei išgirsti – tai tik muzikoje, kur sielą aplanko nevaldomas džiugesys, ten, kur norisi švęsti ne tik vasarą, bet ir gyvenimą. Ne veltui poetė ir prozininkė Jurga Ivanauskaitė sakė, kad vasarą galima pažinti net užrištomis akimis – dėl uogų saldumo arba pelyno kartumo, arba sodriai ryškių ir turtingų bijūno žiedų.

Stipriai patirti vasaros atėjimą, gali atvykęs į Trakus. Čia miesto šventė – „Trakų vasara“ – kasmet į savo linksmybių sūkurį įtraukia ne tik miestiečius ir svečius iš kitų Lietuvos miestų, bet ir turistus iš užsienio. Tris dienas trunkantis linksmas, pilnas spalvų, meno festivalių, atrakcijų, pramogų, linksmos muzikos ir giedros nuotaikos pripildytas renginys – puiki proga susipažinti tiek su nematerialiuoju, tiek su materialiuoju Trakų rajono kultūros paveldu. Renginys kiekvienam atvykusiam dovanoja galimybę visapusiškai pažinti senąją sostinę. Nuo interaktyvių žaidimų ir maršrutų iki Rotušės Turgaus, teatralizuotos eisenos, koncertų ir įspūdingų fejerverkų ir lazerių fejerijų.

Šventės užuomazgos siekia 1990 metus, kada Trakų klebonas atšventino Šv. Jono Nepomuko koplytstulpį. Tada ir įvyko pirmoji Trakų miesto šventė. Būti kartu, džiaugtis ir linksmintis miestelėnams nesutrukdė nei ekonominė blokada, nei lietus ar vėjas. Iškilmės prasidėjo šv. Mišiomis Vytauto Didžiojo bažnyčioje, po jų procesija patraukė prie koplytstulpio, prie kurio žmonės dėjo gėles ir žvakes, skambėjo eilės ir dainos. Vėliau buvo kviečiama į antrąją, trečiąją ir sekančias miesto šventes.

Kasmet šventės programa būna labai įvairi, todėl tiek vaikai, tiek tėvai ir seneliai visuomet randa sau malonių užsiėmimų. Užsiėmimų metu kiekvienas turi galimybę patirti bendruomeniškumo jausmą, susipažinti su Trakams būdingu daugiakultūriškumu bei pasimėgauti šventėje vyraujančia gausa ir spalvomis.

Atrasti, pažinti, o vėliau ir saugoti – vienas pagrindinių uždavinių, puoselėjant ir saugant savo kultūros tradicijas. Šventė „Trakų vasara“ – puiki galimybė pažinti jas ir suprasti, kokia galinga yra praeitis ir kokia ji svarbi, kuriant dabartį. Tai ne tik kiekvieno iš mūsų asmens tapatybės elementas tai ir tiltas į bendruomeniškumą, kurio delnuose saugiai įsitaisiusi guli mūsų istorija ir kultūra.


Atgal

Panašūs renginiai