Gotikos perlas pastatytas unikaliame ežeringame kraštovaizdyje – Trakų Salos pilis


Didesnis žemėlapio vaizdas

Trakų kraštovaizdis turtingas ne tik gamtiniu, bet ir kultūriniu–istoriniu paveldu. Šio krašto perlas – XIV-XV a. gotikinė Trakų salos pilis, buvusi Lietuvos didžiojo kunigaikščio vasaros rezidencija. Tai vienintelė pilis visoje Rytų Europoje, pastatyta vandens apsuptoje saloje, žavinti unikaliu ežeringu kraštovaizdžiu bei viduramžiais statytu, praeitame amžiuje iš griuvėsių prikeltu pilių kompleksu.

Centriniuose rūmuose įkurtame Trakų istorijos muziejuje apžiūrime senovinę pilį, rūstų interjerą ir daugybę įdomių eksponatų. Kitame tvirtovės padalinyje, vadinamuose kazematuose – nuo sviedinių saugančiuose sutvirtinimuose, įrengtos papildomos 16 ekspozicijų salės, kuriuose eksponuojami pypkių, laikrodžių, baldų, porceliano, stiklo bei kaulo dirbinių rinkiniai ir kitos kolekcijos.

Apžiūrime ne tik pilį ir muziejaus ekspozicijas, vaikai ir suaugusieji randa edukacinių užsiėmimų – susipažįstame su viduramžių laikų riteryste ar inkvizicija, karine technika ar karinių pergalių paslaptimis, gotikos architektūra ar herbų sudarymo įmantrybėmis.

Audio pasakojimas apie Trakų Salos pilį <<<


Atgal
Font Resize