Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika

Birutės g. 5, Trakai


Didesnis žemėlapio vaizdas

Trakų pusiasalio aukštumoje iškilusi Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika šiandien atrodo pastatyta kiek atokiau nuo pagrindinių miesto ašių. Tačiau pažvelgus iš paukščio skrydžio atpažįstama viduramžius siekianti Trakų struktūra, joje bazilijka akivaizdžiai dominuoja tarp gyvenamųjų namų.

Trakų bazilika — dvasinis miesto centras, dydžiu ir svarba prilygęs Trakų salos pilies rūmams. Ne tik bazilikos mastas, bet ir jos istorija išskirtinė — ji nė sykio nebuvo uždaryta, perėjusi kitos konfesijos žinion ar naudota ne pagal paskirtį. Šiandien ši šventovė — unikalus tikėjimo ir Lietuvos kultūros istorijos paminklas, saugantis daugiasluoksnį šešių šimtmečių praeitį menantį Bazilikos ir dailės paveldą.

2015 rugsėjo 12 d. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos šventoriuje buvo pašventintas šventojo Jono Pauliaus II paminklas. Trakų bazilika esanti Jono Pauliaus II piligrimų kelyje, liudija apie išskirtinį šių dienų šventojo pamaldumą Marijai.

Pernai gruodžio 6 d. vyko Lietuvos kultūros sostinės titulo perdavimas. Iškilmės Trakų bazilikoje prasidėjo valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ koncertu.
AUDIO gidas <<<

Nuotraukos aut.: Sigita Nemeikaitė


Atgal
Font Resize