Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas


Didesnis žemėlapio vaizdas

Varnikų pažintinis takas puikiai tiks ir keliaujantiems dviračiu, ir pėstute.

Didžiąją tako dalį dengiantis medinis takelis keliautojus veda per pelkes, pievą su mažais ežeriukais ir natūraliai susiformavusį mišrų mišką.

Šalia Trakų įkurtas takas vilniečiams, tai ko reikia – lengvai ir greitai pasiekiamas, sąlyginai neilgas.

  • Atstumas nuo Vilniaus ~20 km
  • Tako ilgis ~ 4 km
  • Take užtrukome ~ 2 val.

Taką rasti lengva: važiuojant nuo Vilniaus automobiliu – prieš Trakus posūkis į dešinę Senųjų Trakų bei Vytauto didžiojo gimtinės kryptimi, tada vėl posūkis į dešinę Lentvario kryptimi. Pavažiavus keletą šimtų metrų – dešinėje kelio pusėje bus ruda nuoroda su užrašu,  kreipiančiu į Varnikų pėsčiųjų taką. Posūkis į kairę. Ir toliau belieka sekti nuorodomis. Šalia tako yra patogi miško parkavimo aikštelė.

Tako pradžioje – paskutiniojo ledynmečio metu susiformavusių kalvų grandinė. Pirmoje stotelėje aptiksite ledyno suformuotą 15 metrų gylio daubą.

Paėjėjus pasitiks tiltelis, o už jo – medinis takas per pelkę. Maždaug pusė Varnikų tako eina per Ilgelio pelkę, kurios plotas net 207 hektarai.  Tikrai žavi ir graži pažiūrėti.  Ant per pelkę nutiesto maždaug 1,3 km ilgio medinio tako sausa, patogu eiti ir saugu. Aplinkui ošia liauni beržai, o priklausomai nuo metų sezono – mėlynuoja mėlynės ir sirpstančios bruknės rodo savo vos, vos nuraudusius žandus, minkštas samanų ir kitų pelkinių augalų paklotas traukia akį savo žaluma.

Medinis takas per pelkę atveda į plačią vandeningą pievą su joje tyvuliuojančiais keliais mažais ežeriukais. Pasirodo, Ilgelio pelkėje telkšo keturi ežerėliai: Baluošas, Piliškių, Bevardis ir Ilgelis.

Pasibaigus pelkei ir takui per ją, toliau keliaujama mišriu mišku. Pasirodo, apie 450 hektarų jo sudaro  100-130 m. amžiaus, natūraliai susiformavęs mišrus miškas, kuriame auga 130-150 metų ąžuolų. Štai dėl ko pakeliui  pastebėsite daug senų, įspūdingai apsamanojusių medžių.

Dar keletas pastebejimų apie taką:

  • Žygiuodama ne medine Varnikų tako dalimi pastebėjau, kad takas tikrai labai platus, o jo gruntas – stipriai suplūktas. Vadinasi, nemažai keliautojų šiuo taku yra praėję ir eina gan dažnai. Beje, Varnikų tako trasa pakankamai patogi ir keliaujantiems dviračiais.
  • Suoliukų poilsiui kelyje yra tik keletas. Tačiau kadangi takas sąlyginai neilgas, tų kelių suoliukų bent mūsų šeimynai pakako.

Atgal
Font Resize