Vykdomi projektai


Didesnis žemėlapio vaizdas

Projektas “Inovatyvi turizmo informacijos sklaida – TrakaiTIC24/365”

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama Lietuvoje paskatinti inovacinę veiklą turizmo sektoriuje, kuriant, tobulinant ir pristatant turizmo paslaugas, apmokant turizmo sektoriaus įmonių darbuotojus, gegužės mėnesį inicijavo naują priemonę, kurią įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Pateikus paraišką, Trakų TIC gavo finansavimą inovatyvių priemonių įsigijimui, turizmo rinkodarai, svetainės www.trakai-visit.lt atnaujinimui, mobilios versijos modifikavimui, darbuotojų mokymams.

✔️Jau išbandėme įsigytą įrangą “Gido sistemą” ir mobilius stendus.
Įgyvendinant šį projektą:
✔️ Atnaujinome turizmo išteklius pristatančios svetainės www.trakai-visit.lt dizainą, logo, baigiame atlikti SEO auditą;
✔️Svetainėje papildomai įdiegta latvių kalba – dabar informacija pateikiama be lietuvių dar anglų, vokiečių, lenkų, rusų, ir latvių kalbomis;
✔️ Įdiegta TIC 24 / 365 sistema:
** TIC darbo valandomis www.trakai-visit.lt svetainės lankytojas iš savo PC ar išmaniojo įrenginio gali konsultuotis tiesioginiame TIC “pokalbių kambaryeje” (chatbot),
** TIC nedarbo metu, per šventines / išeigines dienas – lankytojas nukreipiamas į “Greitąją paiešką” – informacija ras 6 kalbomis;
✔️Interneto svetainėje įdiegtas naujas Žaidimų / Akcijų/ Maršrutų modulis. Žaisti galima bus taip pat išmaniai, inovatyviai ir turistui tinkamu laiku – atsižymint objektuose per GPS;
✔️ Interneto svetainėje įdiegtas daugiakalbio QR kodo sukūrimo modulis – t.y. bet kokiam renginiui, naujienai, maršrutui ir kt. informacijai, nakvynės ar maitinimo vietai, talpinamai www.trakai-visit.lt – galime sukurti daugiakalbį QR kodą. Jei tai aktualu ir užsienio kalba.
QR kodo naudojimas labai platus: nuo renginio detalios programos afišoje iki informacijos mažoje skrajutėje, atvirlaiškyje, atvirutėje, ar siunčiant informaciją turistams, gidas – ekskursijos dalyviams ir pan.
✔️ Įsigijome “Gido sistemos” įrangą (gido siųstuvai, ekskursijos dalyvių siųstuvai, ausinės).
Ši įranga ypač aktuali pandemijos metu: kai po karantino vėl galima bus organizuoti ekskursijas, žygius – dalyviai galės nuo gido nutolti net iki 300 metrų ir aiškiai per ausines girdėti ką jis pasakoja.
Jau išbandėme – puikiai girdėti ką pasakoja gidas, stovintis apžvalgos aikštelėje, o mes prie Salos pilies.
Sistema veikia autonomiškai – pakanka pakrauti, veikia 12 val. Nereikia nei elektros, nei internetinio ryšio – kas labai aktualu ke✔️liaujant su turistais miške, ar pažintiniame take.
Kad įranga būtų pilnai sukomplektuota – už savo lėšas papildomai įsigijome “Gido sistemos” įkrovimo įrangą.
✔️ Pasigaminome 6 inovatyvius, šiuolaikiško dizaino LED mobilius stendus (4 – iš projekto, + 2 iš įstaigos lėšų), kaip dėlionėje galima sudėlioti nuo 4 – 12 skirtingų vaizdų.
Puikiai tiks savivaldybės verslo, kultūros ir sporto renginiuose, parodose, vykstant į pristatymus Lietuvoje ir užsienyje.
Kad TIC darbuotojai patys ateityje gebėtų valdyti įdiegtas naujoves atsinaujinusioje svetainėje – dalyvavome keliuose nuotoliniuose mokymuose.
✔️ Turizmo informacijos centro darbuotojos sukurtais QR kodais suženklino naujo maršruto “Trakų krašto sakralaus paveldo lobynas” objektus.
Viso maršrute 19 objektų, išsibarsčiusių po visą Trakų kraštą.
ℹ️ Atsisiųsti maršruto informacinį leidinį >>> https://www.trakai-visit.lt/…/traku-krasto-sakralaus…/
Maršruto objekto prieigose ar ant netoliese esančių informacinių stendų / žemėlapių turistui tereikės nuskenuoti QR kodą, pasirinkti vieną iš 6 kalbų ir skaityti informaciją, žiūrėti vaizdo medžiagą, nuotraukas ar klausytis audiogido.
Pavasarį QR kodais bus sužymėtos visos Trakų rajono lankytinos vietos.
Tai leis individualiai keliaujantiems turistams būti nepriklausomais nuo objektų darbo laiko – kad ir apsilankę po darbo laiko į vidų nepateks, bet atsidarę informaciją per QR kodą – galės plačiau pažinti lankomą objektą iš vidaus ir išorės.
ℹ️ Projektas pilnai įgyvendintas 2020 11 30 d.
Projektui (sutartis su MITA 2020 09 21, Nr. 31V-171/ PS-35) skirtas finansavimas – 14.022,58 eurų, finansuojamos 100 proc. visos projekte numatytos veiklos.
Kad projekto rezultatai būtų dar geresni – TIC papildomai savo lėšomis prisidėjo prie projekto apie 4000 eurų.

Projektas ,,Kultūrinio turizmo Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybėse sklaida e. rinkodaros priemonėmis“

Trakų rajono savivaldybės administracija 2016 metų liepos 28 d. pasirašė finansavimo sutartį  ir pradėjo įgyvendinti projektą ,,Kultūrinio turizmo Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybėse sklaida e.rinkodaros priemonėmis“. Projektui įgyvendinti skirta 264 113,92 Eur iš Europos regioninės plėtros fondo, bendra suma – 310 722,26 Eur.

Projekto pareiškejas Trakų rajono savivaldybės administracija su partneriais Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Trakų turizmo informacijos centru ir Trakų istorijos muziejumi. Šiuo projektu sieksime didinti kultūros ir gamtos paveldo objektų, esančių Trakų ir Vilniaus rajonuose, lankomumą ir žinomumą elektroninės rinkodaros priemonėmis:

  1. Internetinė svetainė;
  2. Turinio rinkodaros priemonės;
  3. Mobilioji aplikacija;
  4. Socialinės platformos ir reklamos socialiniuose tinkluose sukūrimas ir įgyvendinimas;
  5. Reklama internetiniuose portaluose;
  6. Reklama paieškos sistemose.

Įgyvendinant projektą, numatome, kad e.rinkodaros priemonėmis bus padidintas ne mažiau kaip 40 kultūros ir gamtos paveldo objektų žinomumas ir lankomumas:

 

Trakų rajono savivaldybė:
Angelų kalva
Bulvių kelias
Velnio duobė
Strėvos įgriuva
Nikronių akmuo su ženklais
Varnikų pažintinis takas
Užutrakio dvaras ir parkas (Nr.785, Užutrakio dvaro sodyba)
Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios statinių komplekso Švč. M. Marijos Apsilankymo parapinė bažnyčia  (Nr. 1022)
Sakralinio meno ekspozicija
Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčia
Gojaus Švč. M. M. Ligonių sveikatos koplyčia
Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia
Šv. Jono Nepomuko koplytstulpis
Trakų salos pilis (Nr. 1020)
Trakų pusiasalio pilies ir kitų statinių kompleksas  (Nr. 1021)
Senųjų Trakų piliavietė (Nr. 30355, 30354, 3526) ir Vytauto kelias
Aukų kalnas
Trakų senamiestis (Trakų kenesa, S. Šapšalo karaimų tautos muziejus, Trakų Švč. Dievo motinos gimimo cerkvė, carinės Rusijos senasis paštas)
Trakų amatų centras

 

 

Vilniaus rajono savivaldybė
Aukštojo kalnas
Bradeliškių piliakalnis
Struvės geodezinio lanko punktai Meškonyse (Nr.30653) ir Paliepiukuose (Nr. 30654)- UNESCO pasaulio paveldo objektai
Liubavo dvaro malūnas-muziejus, Liubavo dvaro sodyba (Nr. 899)
Pikeliškių dvaras (Nr. 913)
Europos geografinis centras
Buivydžių Šv. Jurgio bažnyčia  ir koplyčia (Nr.1762)
Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčia
Šumsko Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir dominikonų vienuolyno statinių komplekso Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia (Nr. 32196)
Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus Maišiagaloje ir Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (Maišiagalos senojo miesto vieta (Nr. 36733)
Pal. Mykolo Sopočkos bažnyčia Juodšiliuose
Medininkų pilis
Maišiagalos piliakalnis ir paminklas kunigaikščiui Algirdui  (Nr. 24178)
Memorialas medininkų
Tradicinių amatų centras Houvaltų dvare Maišiagaloje, esantis Maišiagalos dvaro sodyboje (Nr. 900)
Keturiasdešimt totorių kaimas. Keturiasdešimt totorių kaimo senųjų kapinių komplekso mečetė (Nr. 1768)
Vilniaus krašto etnografinis muziejus Nemenčinėje
Bukiškio Stačiatikių Kristaus gimimo cerkvė (Nr. 32784)
Žydų kapinės Nemenčinėje – žydų žudynių vieta ir kapas (Nr.11360)
Vladislavo Sirokomlės muziejus (Nr. 11367)
Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčia.

 

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

 

Daugiau informacijos:http://www.esinvesticijos.lt/lt/paraiskos_ir_projektai?f__priemone%5B%5D=148


Atgal