Žukiškių kaimo koplytėlė

Žukiškių km, Trakai


Didesnis žemėlapio vaizdas

Važiuojant keliu iš Trakų link Rūdiškių, už Žukiškių kaimo miško paunksmėje puikiai matoma Žukiškių koplytėlė. Tai maždaug 100 metų senumo (sukurtas XX a. pradžioje) baublys. Garsiųjų Dionizo Poškos baublių, esančių Bijotose, mažesnysis brolis.

Tai 2,2 m aukščio ir 1,3 m skersmens ąžuolas, kurio kamiene išskaptuota niša. Paminklą dengia neaukštas malksnų stogelis su viršūnėje pritvirtintu mediniu kryželiu. Koplytėlės niša yra uždengta stikliuku. Anksčiau ten būdavo skulptūros, dabar – šventojo paveiksliukas, žvakės ir dirbtinės gėlės, suneštos Žukiškių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojų. Ši ąžuolinė koplyčia puiki pagonybės ir krikščionybės samplaika. Ąžuolas nuo seno lietuviams buvo šventas medis. Baubliai buvo labiau paplitę Žemaitijoje ir retai būdavo sutinkami Rytų Lietuvoje, tad ši koplytėlė – viena iš kelių išlikusių baublių šiame regione.

Siekdama išsaugoti retą ir unikalią koplytėlę, Trakų rajono savivaldybės administracija gavo Trakų istorijos muziejaus sutikimą saugoti šią kultūros vertybę bei Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus sutikimą dėl perkėlimo. Koplytėlės kopiją pagamino Lietuvos dailininkų sąjungos narys, skulptorius Mindaugas Šnipas.

Šaltinis: www.keturiossostines.lt


Atgal
Font Resize