„Karaimų istorijos pėdsakais”

„Karaimų istorijos pėdsakais”


Pažintinės kelionės
Keliavimo būdai:
Trukmė: 1-1,5 val.

Šiemet Trakai švenčia ypatingą šventę – Lietuvos karaimų metus.

Vienas didžiausių Trakų ypatumų – karaimų tauta. Viskas prasidėjo tuomet, kai apie 1398 metus po pergalingo mūšio Kryme XIV a. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas į Trakus perkraustė maždaug 380 šios tautybės šeimų. Atvykę čia, Trakų karaimai sudarė dvi skirtinga veikla užsiimančias grupes: karių ir civilių. Kariai saugojo pilis bei tiltą į Salos pilį. Tačiau didesnė karaimų civilių dalis dirbo žemę, augino daržoves, vertėsi smulkiais amatais, prekyba, laikė karčiamas, nuomojo valstybės muitus ir užsiiminėjo kitomis svarbiomis veiklomis, pavyzdžiui: būdavo tarpininkai, kai reikėdavo išpirkti iš turkų LDK belaisvius.

Kurdami gyvenimą Trakuose, karaimų bendruomenė per visus šimtmečius išsaugojo savo tradicijas, tikėjimą, papročius ir svarbiausia – kalbą. Būtent dėl šių priežasčių galima išgirsti žmones kalbant, kad Trakai – visos Lietuvos ir net viso pasaulio karaimų sostinė.

Švenčiant Lietuvos karaimų metus, Trakų turizmo informacijos centras paruošė jums trumpą, bet turiningą maršrutą, atskleidžiantį karaimų tautos istoriją, tradicijas ir gyvenimo būdą. Šis maršrutas puikiai tinka norintiems pasinerti į praeitį ir pajusti daugiakultūrę miesto dvasią.

Keliaudami maršrutu individualiai ar su grupe aplankysite dešimt objektų, tiesiogiai menančių karaimų tautos ir miesto istoriją. Pamatysite kaip atrodo karaimams būdinga medinė architektūra, pasigrožėsite didingomis istorinėmis vietovėmis, prisiliesite prie šios tautos tradicijų puslapių.