Naujas vandens maršrutas „Galvės ežero salų istorijos”

Naujas vandens maršrutas „Galvės ežero salų istorijos”


Pažintinės kelionės
Keliavimo būdai:
Trukmė:

Visi Trakų ežerai gražūs, bet nė vienas neprilygsta nuostabiajai Galvei. Tai vienas didžiausių Trakų krašto ežerų ir vienas giliausių Lietuvoje. Ežeras garsėja legendomis: apie Naujųjų Trakų įkūrimą, pilies statybą, nugrimzdusį kunigaikščio Kęstučio lobį bei kitais pasakojimais.

Vienas įdomiausių ir šiurpiausių pasakojimų susijęs su ežero vardo kilme. Remiantis liaudies etimologija, Galvės ežero vardas kilo nuo žodžio galva. Toks aiškinimas susijęs su pasakojimu, kad dukart metuose – prieš ežerui užšąlant ir ledui tirpstant – jam būdavo aukojamos žmonių galvos.

1923 m. nutiko neįtikėtinas dalykas – vienas žvejys tarp Pilies ir Pirties salų esančioje seklumoje ištraukė dvi unikalias galvas (7×11 cm ir 6,5×8,9 cm). Matyt, žmonės vengdami ežero bausmės ieškodavo būdų išvengti žiaurios lemties – pakeisdavo galvas tuo tikslu aukodami iškaltas akmenines. Jos dabar saugomos Trakų istorijos muziejuje.

Galvės ežerą puošia 21 sala. Didžiausios iš jų turi savo istoriją ir legendą. Kviečiame pasinerti į mistinius nuotykius ir keriančius gamtos vaizdus.

Dėmesio! Apžiūrint salas, neįplaukite į irklavimo trasas!

Vandens mylėtojai valteles, irklentes arba vandens dviračius gali išsinuomoti Galvės ir Lukos (Bernardinų) ežerų krantinėse.

Tikslią kiekvienos salos vietą žemėlapyje sužinosite paspaudę mygtuką „vykti” (prie kiekvienos salos, dešinėje pusėje).