„Trakų pastatų istorijos”

„Trakų pastatų istorijos”


Pažintinės kelionės
Keliavimo būdai:
Trukmė: 2 val.

Viršelio nuotrauka: iš Trakų istorijos muziejaus archyvo.

„Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju“, – taip rašė dar XIX amžiuje gyvenęs ir kūręs poetas, keliautojas Vladislovas Sirokomlė.

Kas pasakys, kad šis teiginys netinka nūdienai? Juk iš tiesų dažnas tautietis renkasi veikiau aplankyti ir pažinti svetimas šalis, o ne savo gimtąją kraštą.

Trakai yra vienas iš tų miestų, kuris, atrodytų, yra visiems gerai žinomas, tačiau menkai pažintas. Dauguma Trakus lankančių keliautojų žavisi Salos pilimi, bet dažnai apeina savo dėmesiu išlikusią unikalią miesto medinę architektūrą. Tuo tarpu kiekvienas iki šių dienų išlikęs mieste medinukas, lyg gyvas metraštis, gali papasakoti ne tik savo, bet ir su juo susijusių žmonių istoriją.

Šis maršrutas – dar vienas keliarodis į miesto pažinimą ir prisijaukinimą, padėsiantis giliau atskleisti skirtingų epochų, kultūrų ir stilių pastatų istoriją, miestiečių gyvenimo būdą ir pomėgius. Pasinerkime kartu į šią nepaprastą kelionę laiku, kur kiekvienas laikmetis turi savo papročius ir tradicijas, pažadame – grįšite kupini nepamirštamų nuotykių bei neišdildomų įspūdžių!